1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Merhaba balığımda kızarmalar meydana geldi

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde nurten tarafından 15 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. nurten

nurten

İsim:
    nrtn
    Merhaba balıgımda kızarıklıklar meydana geldi. Ve 2 hafta öncesine göre çok hareketsiz ve çok şişkin duruyor. Vakti geldi mi tem01.gif

Acaba neden olabilir ?

Akşamdan akşama 1 tane nokta kadar yem veriyorum.

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: merhaba balığımda kızarmalar meydana geldi

Merhaba Nurten hanım portal a hoş geldiniz ama konu yanlış yerde açılmış. Tatlı su ile ilgili arkadaşlar yardımcı olmaya çalışacaktır. Ama bira Akvaryumunuz hakkında bilgi verirseniz daha faydalı olur. Kaç tane balık var ve hangi türler filtre sistemi nedir vs.vs....

3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Merhaba balığımda kızarmalar meydana geldi

Gecmis olsun oncelikle. Baligin yaralari baya agir. Fungal hastalik gibi duruyor. Akvaryum kosullari, temizlik yapacagim diyerek suyunu tamamen degisip degismediginiz, filtre sisteminiz nedir bilemiyorum ancak tavsiyem; tabandaki taslari atin ve dere kumu ekleyin. Ardindan damacana icme suyu ile akvaryumun yarisindan fazla suyunu degistirin, bol oksijen verin ve baligin yaralarini yakmayan cocuk tenturdiyot kullanarak pamukla dikkatlice temizleyin.

Not; Profil bilgilerini doldurun, vermek istemiyorsaniz hastalik sorunu konunuz tamamlaninca lutfen aktif olmayin.

Gecmis olsun...

Mobil ileti...

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Cevap: Merhaba balığımda kızarmalar meydana geldi

Temel abi benim açtığım konuyla aynı hastalığa benziyor sanki değilmi ? baktopur ilacı kullansın abi o daha etkili değilmi ?

Sayfayı Paylaş