1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Merhaba Ben Ankara'dan Erkan

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde erkan candemir tarafından 18 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. erkan candemir

erkan candemir

İsim:
    erkan candemir
    5 yıl bitkili akvaryumum oldu. Temel beyin dediği gibi tatlı suyun bilimini yani dengeyi çözdüm sanırım. Bu da yavaş yavaş ilgi azalmasına neden oldu tabii. Bitkili akvaryumumda hava motoru, CO2 tüpü falan yoktu mesela. Bitkiler oksijen üretiyordu, balıklar CO2. gül gibi geçinip gidiyorlardı.

Bundan 6 ay önce taşınmak zorunda kaldım. Çok yoğun bir dönemdi ve hem de tuzluya geçmek istediğimden 350 lt. akvaryumu bir arkadaşıma kelepir fiyata verdim gitti.

Şimdi tuzlu su akvaryumu için okuma-dinleme dönemindeyim. okudukça kafam karışıyor, du bakalım noolcek...

Ankara'da tuzlu su akvaryum dükkanlarından önerecekleriniz varsa, dinlerim.

Para durumları herkesce malum. Yine sump hariç 350-400 lt. lik birşey kurmak istiyorum.Benim akvaryumu kurmam en az 6 ayımı alır. Çünkü malzemeleri parça parça alacağım.

Sizlerin başını ağrıtmaya da başlarım en kısa zamanda...

Heliak, murer ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Merhaba Ben Ankara'dan Erkan

Hoşgeldiniz Erkan Bey, kurulumu 6 aya yaymak aslında avantajdır, hızlıca alınan ekipmanlarda hata oranı daha fazla olur genelde ama parça parça düşünerek almak doğru karar alınmasına yardımcı olur.

İnşallah kurulum konunuzda ilerlemek nasip olur.

Keyifli forumlar...

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Hoşgeldiniz aramıza diyelim o zaman Erkan bey.

Umarım istediğiniz güzellikte bir kurulum olur, keyif almanız dileği ile.

4. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Hoş geldiniz Erkan bey. Keyifli forumlar :)

5. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Hoşgeldiniz. Umarım 6 ay sabredebilecek kadar sabırlı olabilirsiniz :)

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Erkan bey hoşgeldiniz,keyifli paylaşımlar dileriz.

7. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Hoşgeldiniz Erkan bey. Kuruluma başladığınızda fotoğraflarınızı akvaryum tanıtım bölümüne yüklemeniz dileğiyle.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Aramıza hoşgeldiniz Erkan bey.Umarım güzel bir kurulum yaparsınız. Keyifli forumlar.

9. erkan candemir

erkan candemir

İsim:
    erkan candemir

Teşekkür ederim. Şimdi akvaryumu kurma hayaliyle kafamın bir yanı hep oraya çalışıyor. 6 ay beklerim, çünkü para kısıtlı. Bu arada ağırlık istanbul'lu. Ankara'da yukarı Ayrancı'da mavi akvaryum isimli tuzlu su akvaryumu ağırlıklı bir yer buldum ama tatmin ettiğini söyleyemeyeceğim. İstanbul'da durum nasıldır.? Arada sırada iş için İstanbul'a geliyorum.

Mesela orada çeşit ve fiyat daha iyiyse, İstanbul'dan canlı taşınabilir mi ? Dayanır mı bu duruma zavallıcıklar ? yoksa yapılmamalı mı ?

10. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Aramıza hoşgeldiniz.Keyifli paylaşımlar.

11. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Aramıza hoşgeldiniz.

İstanbulda avrupa yakasında tuzlu su ile ilgili çok fazla akvaryumcu yok ancak anadolu yakasında bir çok akvaryumcu bulabilirsiniz :)

12. erkan candemir

erkan candemir

İsim:
    erkan candemir

oku oku bitmiyor kardeşim. kendimi tekrar üniversite 1. de gibi hissettim :) daha yeni geldik, ukalalık gibi olacak ama; eğitici ve öğretici bir kaç cümle için bazen sayfalarca okumak gerekiyor. nasıl bir veri bankası ya da soru cevap oluşturmalı çözemedim valla. ya da forumların güzelliği burada, okumayıp takip etmezsen zevki çıkmıyor.

her neyse ben kafamda oluşan fikirleri sorayım, gerisi zamanla. aydınlatma işini kendimiz yapacağız anlaşıldı.

1. sorum şu; T5 lerin yerleşeceği kasanın üstüne komple ( atıyorum 50x90 cm.) ayna koysak, daha iyi bir yansıtıcı olmaz mı ? ya da akvaryumun buharı, aynayı 3 günde buzlu cama çevirerek bu fikrimi bitirir mi ?

2. soru: T5 lerin arasına bir tane de blacklight floresan koysak, fosforlu mercan / anemon vs. daha güzel parlamaz mı ?

kolay gelsin :)

zgrkaralar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş