1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Merhaba hobici dostlar...

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde mrkalkavan tarafından 8 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. mrkalkavan

mrkalkavan

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Ziya Onur Kalkavan
    Öncelik ile tüm hobicilere merhaba demek istedim.
    20 yıl önce ufak bir fanus ve bir japon balığı ile başlayan sevdam tatlı su konusunda zirve yaptıktan sonra bu günlerde tuzlu su akvaryumlarina merak sardım.
    20 yıllık hobi yaşantıma tropikal balıklardan, malawi cikletlere, Amerikan cikletlerden Tanganyika cikletlere, discustan karadeslere kadar tüm tatlı su balıklarını sigdirdim.
    Üretilmesi zor olan ne varsa hepsini üretmeyi başardım.
    Hatta bu sürenin 3 senesini 120 akvaryumluk bir uretimhane kurarak geçirdim.
    Çok para harcadim, çok ta yoruldum...
    En sonunda uretimhanemi komple devrederek evde daha sakin bir şekilde hobiye devam etme kararı aldım.
    Ama biliyorum ki tatlı su yaparsam evdeki akvaryumlarina sayısı daha öncede olduğu gibi bir bir artacak ve sonunda çift haneli rakamlara ulaşacak.
    Bu yüzden de artık tuzlu suya merhaba diyeceğim.
    Ancak tatlı su da ne kadar tecrübeliysem tuzlu suda bir o kadar tecrubesizim.
    Yavaş yavaş forumları okuyarak işi çözmeye çalışıyorum.
    Malzemelerimi tedarik etmeye çalışıyorum.Sanirim max. 1_2 ay içerisinde kuruluma başlarım.
    Bu arada İstanbul Çekmeköy de ikamet ediyorum.Yakınımdaki hobicilere dostlar ile de buluşup fikir alışverişinde bulunmaktan mutlu olurum.
    Saygılarımla,
    Ziya Onur Kalkavan

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Portala hoşgeldiniz ve kararınız hayırlı olsun. Yakın çevredeki hobicilerle görüşüp tecrübelerinden faydalanmak hatta mümkünse tanklarını görmek zihninizi açacaktır. Bu dönemde bol bol portal ve forumlardan kurulum konularını okuyup başlangıçta yapılan doğrular ve hataları görün ki aynı üzüntüleri yaşamayın. Kafanızda ilk olarak ölçüleri belirleyip tankın kompozisyonunun ne olacağına karar verin (sadece balık, yumuşak mercan, lps yada sps vb). Buna göre ekipman arayışına başlayın ve gereksiz yere ihtiyaçtan büyük yada fazla ekipman alıp maddi gücünüzü zorlamayın. Hatta satış bölümlerini incelerseniz gayet temiz ekipmanlar da bulmanız mümkün. Yeniden hayırlı olsun diyorum.

mrkalkavan bunu beğendi.
  3. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Hoşgeldiniz, yalnız tuzlusu konusu da ayrı bir takıntılı bağımlılık, yani sizi öncelikle uyarıyorum :) Bu işin sonu da ayrı bir üretimhane serüvenine dönüşmeyecek diye bir şey yok. :) İstanbul'da olmanız bu hobi için önemli bir avantaj, hem internet hem de yakın çevrenizde hobici arkadaş sıkıntısı çekmezsiniz.

mrkalkavan bunu beğendi.
  4. mrkalkavan

mrkalkavan

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Ziya Onur Kalkavan
    Akvaryumun siparişini verdim.
    110*55*45 Akvaryum ve 70*40*40 sump
    BM curve 9 PS yi hafta sonu alacağım.
    Isıtıcıyı Eheim Jager 300w aldım.
    Kum 25kg ReefFlowers pearl sand 25 kg aldım.
    Tuzu yi e ReefFlowers marka aldım.
    Aydınlatma Hopar 39*4 aldım.Ancak bunun boyu max.104 cm oluyor.Beni. akvaryumuma göre ayak yapmam gerekecek.
    Şimdilik 6 kg Fiji kayası aldım.Ama devamını bulamıyorum.
    Kafa motoru ve akıntı motorlarına halen karar veremedim.
    Yavassss yavassss ilerlemeye çalışıyorum...

Sayfayı Paylaş