1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Merhaba Yeni deniz akvaryumu kurcam elımdekı malzemeler bunlar

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde mertcan tarafından 27 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. mertcan

mertcan

İsim:
    murat özdemır
    Merhaba Arkadaşlar;

Deniz akvaryumuna yeni başladım. Şu anda 100*47*40 cm akvaryum aldım. İçine mercan kırığı ve 3 poset tuz akıntı motoru 200w ısıtıcı var. Asıl sorum Proteln skimmer.

VOLT: AC230/115V
    FREQ: 50/60Hz
    GÜÇ: 20W
    Qmax: 1400L / h
    BOYUT: 211x130x400mm
    İĞNE TEKERLEK POMPA: SP-102 var,

Lifetech 838 dış filtrem var. İkisini bir arada kullanabilir miyim ? Faydası veya zararı var mı ? Acil yardım bekliyorum.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun kararınız. Akvaryumda sump olmayacak sanırım ? Bu kısmı göremedim ama ps askılı model seçilmiş. İşinizi görecektir. Ancak sump sistemi olmayacağından canlı yükünde daha seçici olmanızı öneririm. SP-102 motor sanırım akıntı motoru olarak kullanılacak, eğer pervane mili porselen ise kullanılabilir. Ancak ölçülere baktığımızda tek akıntı motoru bu güçte yeterli gelmez. Dış filtrenizi ise tuzlu su akvaryumunda kullanmanızı önermem, uzun vade de sorunlar çıkarır size. Bunun yerine üst filtre veya güçlü bir şelale filtre kullanabilirsiniz.

3. mertcan

mertcan

İsim:
    murat özdemır
    En uygun sump nerden bulabilirim acaba ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Uygun sump bulmaktan önce satın alınan akvaryumda sump sistemine su taşımak için delikler olması gerekir. Sump sistemi akvaryumun altında bir uygun boyda cama cam akvaryum olması demektir. Birkaç bölme camı ile yukarı su basma motoruna blüm ayrılır. 50.lik pimaş çapında delik olması gerek sump sistemi için. Delik yoksa veya deldirme imkanı yoksa overflow sistemi yapabilirsiniz. Forumda yapım ve kullanımları görsel ve videolu olarak bulunuyor.

Sayfayı Paylaş