1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Merhaba

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde vharmanci tarafından 30 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    Burada bulunan herkese merhaba. Aktif olarak takip etmek için üye oldum. Umarım aranıza kabul edersiniz beni de :) 140 lt lik bir akvaryumla yaklaşık 7-8 aydır çok amatörce akvaryum dünyasına adım atmış bulunuyorum. Bir kaç denemem ve balık kaybımla şu an 20 ye yakın iceman ve sp chickled balıklara sahibim. Yaklaşık 20 gündür 150*65*60 bir akvaryum yapmaya başladım. Sehpasını kendim tasarladım çam iskelet ve mdf giydirme ile bütün ailecek tamamladık.Bu biraz yorucu oldu. Kapağını da led ve t8 ışıklandırmalı yaptım. İnşaallah Bu hafta sonu da cama cam akvaryumu teslim alıcam.
    Bundan sonra fikirlerinize ihitiyacım var.
    Bitki akvaryumu kurmak istiyorum. Elimdeki küçük 140 ltlik akvaryumlamı başlamalıyım yoksa yeni kurduğum büyük tankla yavaş yavaş mı bitki akvaryumu oluşturayım. Henüz büyük tanka hiçbir ekipman almadım.

Bu konularda bilgi ve yorumlarınız rica ediyorum.

veysel bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoş geldiniz, hayırlı olsun.

Büyükle başlamanın hiçbir sakıncası yok, dediğiniz gibi gerçekten yeterki üzerinde düşünerek yavaş yavaş ilerlensin. Bitkili akvaryum forumunda kurulum konunuzda görüşmek üzere.

3. Efebru

Efebru

İsim:
    Yücel ORHAN
    Bence bitkiliye başlayacaksanız 140 litre ile başlamanız uygun olur. 585 litre tankı (85 litresi kum vs dolsa bile) 500 litreyi bitki ile doldurmak hem zahmetli, hem masraflı hem de uzun zaman alacağını düşünürsek...

Ayrıca 60-65 cm yükseklik, bitkili tanklarda aydınlatma açısından sıkıntılı olabilir. Büyük tankınızda tek tür yunus veya hacim isteyen canlılar olabilir ama yine de takdir sizin. ;)

4. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Veysel Bey hoş geldiniz. 150''65''60 ölçülerindeki akvaryum Ciklet balıkları için daha uygun olur, kaldı ki 50 santim yükseklikten fazlası aydınlatma konusunda ek maliyetler çıkardığı için bitkili akvaryumlar açısından da pek uygun değil.
    Bitkili Akvaryum Forumunda konu açarsanız bu konu ile ilgili pek çok arkadaşımız size yardımcı olacaktır.

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Veysel abi hoş geldin ne güzel oldu adaşım geldi. Yeni konu ve kurulumunda görüşmek üzere keyifli paylaşımlar.

Alparslan ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldin abi, ne güzel benimde iki tane Veysel abim oldu...;)

veysel bunu beğendi.
  7. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Bence 140lt bitkili akvaryuma çevirip. Büyüğü ise karma Amerikan tankı yapmanızı öneririm.

8. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    İyi dileklerinize çok teşekkür ederim. Küçük tankı bitkiliye çevirmeye karar verdim. Büyük tankı da inşaallah bugün teslim alacağım, onu da hep beraber şekillendiririz. :)

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş