1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Merhabalı Nano Tuzlu Su Kurulumu

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde ybasarkan tarafından 27 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. ybasarkan

ybasarkan

Yer:
    İstanbul/Fatih/Erenköy
    İsim:
    Yusuf Başarkan
    Sitenize yeni üye oldum

Yaklaşık 10 senedir tatlı su akvaryumuyla ilgilendim ve çeşitli çok balık ürettim halada üretiyorum Onlarında resimlerini bu forumda paylaşıcağım.

Sıra geldi TUZLU SU AKVARYUMUNA :( :D . "NANO RESİF AKVARYUMU" kurmak istiyorum

-Ölçü olarak 60-50-50 düşünüyorum
    -İçine ufak bi dalga motoru
    -Uygun fiyatli protein skimmer ( ps yide askımı alsam karar veremedim)
    -Filtre sistemini hala ne yapsam diye düşünüyorum.( sumpmu şelalemi )qqq

Yazdığım şeylerde eksik olan birşey varmı veya yanlış ?Amacım maliyeti yüksek tutmamak.

Saygılar

Kızıldeniz Akvaryum ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Yusuf Abi Aramıza Hoşgeldiniz Keyifli Paylaşımlar Kurulumunuz Hayırlı Olsun.

ybasarkan bunu beğendi.
  3. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Hoşgeldiniz Yusuf bey.Dogru yerdesiniz.Üstadlar tuzlu su konusunda bilgilerini paylaşacaktır sizinle.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun kararın.:) Sump yapma imkânı varsa çok avantaj sağlar, yoksa şelale filtre ve askılı skimmer seçeneği değerlendirilebilir. Canlı kaya seçiminde titiz olunması nano akvaryumlarda önemli. Önce sump olup olmayacağına karar vermek lazım.

5. ybasarkan

ybasarkan

Yer:
    İstanbul/Fatih/Erenköy
    İsim:
    Yusuf Başarkan
    Sağol Temel abi askılı protein skimmerler varmış herhalde o yeterli gelmezmi abi ? hangi markaları modelleri almamı önerirsiniz? canlı kayalarida forumdan araştırıcam çiçeklenmiş böceklenmiş olanları tercih edicem :)

6. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Bende sumplı yapmanızdan yana fikrimi belirtmek istiyorum...Hem su hacminiz artar,hemde daha verimli çalışacak bir PS koymanızı sağlar...Kolay gelsin diyeyim şimdiden :)

7. ybasarkan

ybasarkan

Yer:
    İstanbul/Fatih/Erenköy
    İsim:
    Yusuf Başarkan
    Askılı sp kullanmam oldukça maliyeti düşürücek içindeki canlılar yaşasinda :)

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bence ilk etapta maliyet düşsün de canlı yasasın mantığı yanlış bu yeni başlayan birçok hobicinin yaptıgı en büyük yanılgı .
    Bence en bastan guzel ve ileri dönük rahat edebileceğiniz bir sistem kurun kafanız rahat etsin sump olursa ileri dönük istediğiniz ps yi rahat koyarsınız . Bu hobide can alıcı nokta ps ve armatür. Sump maliyeti ekstradan 50-60 tl yi geçmez.

Seyyar cihazdan online.

9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun kurulumunuz, nanoda su değerleri büyük tanklara göre daha çabuk etkileniyor. Onun için ilk kurulumda dikkatli davranıp imkanlar dahilinde ileriye dönük ekipmanlar almakta fayda var.

10. ybasarkan

ybasarkan

Yer:
    İstanbul/Fatih/Erenköy
    İsim:
    Yusuf Başarkan
    Akvaryum 50x50x50 veya 60x50x50 ölçülerinde olucak iyi değilmi sizce ileriye dönük mü:) herkes üstü kapalı sump sız olmaz diyor demek öyle yapıcam

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sump çok avantajlı olur. Filtrasyon bakımından, malzemeleri sumpa yerleştirirsin görüntü kalabalığı olmaz tankın içinde. Su eklemesini kolay ve rahat yaparsın bu şekilde uzayıp gider faydaları. Her zaman avantaj sumplı sistem.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslında sump olmadan olmaz değil elbette olur ama inan bu ülkede askılı işini iyi yapacak tek bir protein skimmer markası bulamazsın.:) Düşünüyorum içlerinde en bilindik olan aqua macro marka skimmerler. Bunun dışında Tunze var ama onunda 9-10 serisini bulmak sanırım zor, arayan arkadaşlar vardı yanılmıyorsam. Sump sistemi olduğunda seçenekler artıyor ve önün de açılmış oluyor.

veysel bunu beğendi.
  13. ybasarkan

ybasarkan

Yer:
    İstanbul/Fatih/Erenköy
    İsim:
    Yusuf Başarkan
    Anladım abiler teşekkür ederim ikinci el sumplu akvaryum bulmak ilk işim o zaman :) ardindan protein skimmeri dalga motoru tamamlicam insallah :)

14. ybasarkan

ybasarkan

Yer:
    İstanbul/Fatih/Erenköy
    İsim:
    Yusuf Başarkan
    Birde sessiz sumplar varmis durzo mu ne idi. Ona gore arastirma yapiyim

15. Pounce

Pounce

Konu sahibinin izniyle tecrübeli abilere konuyla alakalı kısa bir soru sormak istiyorum.

Nano camacam akvaryuma Tunze9002 veya BMQQ takıp sadece dalga motoruyla yürür mü,
    Yoksa arkadan 10cm sumpa ayırmak mı daha sağlıklı olur?
    Görüntü haricinde fark nedir?

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Görüntü haricinde arkadan sump olması çok bir artı fark yaratmaz.

Pounce bunu beğendi.
  17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Armatür olarak ne düşünüyorsunuz...:)

18. ybasarkan

ybasarkan

Yer:
    İstanbul/Fatih/Erenköy
    İsim:
    Yusuf Başarkan
    Sonradan kaynak yapan Ata kardeşimmi yoksa ben mi :)

Alparslan bunu beğendi.
  19. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Soru sana abi.
    Armatür olarak ne düşünüyorsun...:)

20. ybasarkan

ybasarkan

Yer:
    İstanbul/Fatih/Erenköy
    İsim:
    Yusuf Başarkan
    Power led düşünüyorum. Hepsinden öncesi çok kafam karıştı sump yapmayı hiç düşünmüyordum. Şelale tipi ps len idare ederim diyordum şimdi iş kafamda büyüdü

Sayfayı Paylaş