1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Merhabalar Yeni Başladım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde berkay köktenn tarafından 4 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    35 cmlik bir akvaryumum var ve 1 japon, 2 gurami, 1 çöpcü ve 2 tanede zebra balığım var. Akvaryumu büyütmek istiyorum, bu işlerde daha yeniyim aklımda 50× 40×40 1 akvaryum veya 70 cm 1 akvaryum var. Ne yapmalıyım, şimdiden teşekkürler.

uploadfromtaptalk1388870509962.jpg

Ersin Serdar Çevik bunu beğendi.
  2. -Seyyah-

-Seyyah-

Yer:
    Adana
    Büyük olan gerçekten istediğimiz şey mi? taşımaya değer mi? Daha sonra küçüğü ne yapacağız?
    Bunu sorguladıktan sonra işe başlayalım...

Yeni bir kurulum mu yapmak istiyorsunuz ? Elinizdeki büyük akvaryuma geçmek mi istiyorsunuz ?
    Küçük olandaki canlıları büyüğe aktaracağız ama bu arada elimizde ne var ne yok onu bir öğrenelim öncelikle.
    Büyük akvaryum kaç yıllıktır? Silikonları sağlam mıdır?
    Büyük olana kum koyacağız ama bu kum elimizde var mı yoksa küçükten mi alıp aktaracağız ?
    Büyükte aynı ekipmanları mı kullanacağız?

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldin Berkay, akvaryumu büyüt men iyi olur, yalnız gurami ve japon uyumlu olmamış ilk başlayanlar için japon balığı iyide gurami biraz daha dikkat ister...

4. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Hoş bulduk abi akvaryum 70 cm lik alırsam eğer sıfır pet shop dan hazır olarak alıcağım ama eğer 50.40.40 lık akvaryum almayı düşünürsem de yaptıracağım akvaryumda bu akvaryumda kullanmış olduğum iç filtreyi kullanabilirim, eğer bunu kullanmasam da şelale almayı düşünüyorum sizden isteğim akvaryumlardan hangisini yapayım ve nasıl ekipmanlar kullanayım şimdiden teşekkürler ..

5. Ersin Serdar Çevik

Ersin Serdar Çevik

Yer:
    bilecik
    İsim:
    Ersin Serdar Çevik
    Aramıza Hoşgeldin Arkadaşım . Umarım Forumda İyi Vakit Geçirirsin. Bu Arada Gromi Güzel Balıklardır. Yanlız Alparslan Bey'in Dediği Gibi Uyumsuzluk Söz Konusu.. Kolay Gelsin Yeni Akvaryum Projen İçin....

6. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Sağ ol abi teşekkürler, acaba 50.40.40 cm lik bir akvaryum mu önerirsiniz yoksa 70.30.30 luk 1 akvaryum mu?

Ersin Serdar Çevik bunu beğendi.
  7. -Seyyah-

-Seyyah-

Yer:
    Adana
    Yeni akvaryum alınacaksa, almadan önce filtre konusuna değinmek gerekir. Pet shop'dan alınacak akvaryum yanında ne getirecek? iç filtre vereceklerse bouşna para verilmiş olur. 70x40x40 veya 30x40 vs. gibi ortalama bir ölçü için iç filtre yetmeyecek.

Pet shop kısmına gelmeden, parayı ödemeden önce ne alacağımıza karar verelim. Ve neden buna karar verdiğimizi sorgulayalım.

Ne besleyeceğiz ?
    Elimizde ne malzeme var? / (Işık, filtre, yem, balık, kum, dekor)
    Ayırdığımız bütçe nedir ?

8. Ersin Serdar Çevik

Ersin Serdar Çevik

Yer:
    bilecik
    İsim:
    Ersin Serdar Çevik
    Önce Ne Yetiştireceğiz. Onu Düşünelim..

9. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Elimde xxilonig xl-080 iç filtre var, akvaryumda gramü zebra lepistes çöpcü vatoz kılıç beslemeyi düşünüyorum, elmde iç filtre balık yem kum ışık var ama iç filtreyi yetmezse eğer değiştirebilirim de . 70.30.30 luk bir akvaryum pet shopda 35 lira sadece akvaryum, elimdeki kum gübreli kum, bitki yetiştirmek de istiyorum, eğer 50.40.40 lık bir akvaryum yaptırırsam oda ortalama sadece akvaryum olarak 40 lira oluyor, elimdeki ışık 35 cm . bütçe olarak da 200 tl ye kadar harcama yapabilirim.

10. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten

70.30.30 luk akvaryumda aynı bunun minyatürü

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Evet Berkay abiler doğru söylüyor ilk önce besliyeceğin balıkları belirle ona göre akvaryum kuralım.
    Sen tutmuşsun hoşuna giden balıkları almışsın, gurami, zebra ve japon bunlar farklı ortam balığı yaşadığı yerler farklı Afrika, Asya, Amerika kıtaların da yaşayan balıklar...:D

berkay köktenn bunu beğendi.
  12. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Abi balık olarak gurami, zebra, lepistes, çöpçü vatoz ve kılıç kuyruk beraber giderse eğer bunları besleyeceğim beraber gitmese de bana balık önerirseniz sevinirim bu işle ilgili hiç bir şey bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ..

Alparslan bunu beğendi.
  13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tamam Berkay bu istediğin balıklar uyumlu, zebra ve japonu geri ver yada elinden çıkart...;)

14. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Zaten japonu vericeğim dediğiniz gibi o zaman zebrayı da geri veririm akvaryum olarak ne önerirsiniz ?

Alparslan bunu beğendi.
  15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Senin beğendiğin 70 cm lik akvaryum güzel yalnız filtre sistemini de düşün derim...

16. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Filtrem yeterli değilse eğer yeni bir filtre alabilirim o sorun değilde önemli olan ne alacağım, içinde bitkide yetiştirmek istiyorum ..

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yavaş yavaş hepsi olur...

18. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    70 cm lik akvaryuma kum olarak gübreli kum alacağım, üstüne de midye kırığı alsam olur mu acaba ve ne kadar kg kum almam gerekir ?

19. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Midye kırığı alma madem ilerde bitkide yetiştireceksin olmaz, midye kırığı suyun Ph değerini yükseltir...

20. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Onun yerine ne alabilirim ?

Sayfayı Paylaş