1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Merhabalar

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde Fatih Kahraman tarafından 14 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. Fatih Kahraman

Fatih Kahraman

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Fatih
    Yeni kurulum yaptığım akvaryumumu portalda paylaşmadan siz değerli forum arkadaşlarımla tanışmak istiyorum. Ben Fatih Kahraman, yeni evliyim. Balıkesirliyim. Ortodonti uzmanıyım. Eskişehirde yaşıyorum, Üniversitede Ortodonti bölümünde Yrd. Doç. Dr. olarak görev yapıyorum.

Daha önceden akvaryum girişimlerim oldu, ilki daha ilkokul 4-5 yıllarında kendi haftalıklarımı biriktirip ailemden gizli gizli camcıyla anlaşıp taksite bağladığım, camlarını tek tek kestirip her hafta bir parçasını aldığım, dershane sıralarında çizimlerini yapığım yaklaşık 80 cm'lik 5mm camdan oluşan, slikonladığım akvaryumumdu. Maalesef 2. gün okuldan geldiğimde garajda patladığını görünce yıkıldığımı anımsıyorum. Sonra camı kalınlaştırdım, sanayi kapılarını aşıdırdım ve patlamayan akvaryumumu yapmıştım :) Sonra bitki akvaryumu yaptım.

Tuzlu su akvaryumlarına ilk gördüğüm günden beri hep hayranlık duydum nihayet ilk olarak doktora zamanlarımda 2013 yılında kurulumu yaptım. Erzurumda kurduğum bu tank coğrafi güçlükler ve yeterli hobicinin olmaması sebebiyle 1 yıldan kısa süre sonra kapatmak zorunda kaldım, öyle ki balıklarımı parasız, acil elden çıkartmam gerekiyordu ama verecek kimseyi bulamadım. Şehirdeki tek tuzlu su akvaryumu bulunduran akvaryumcu ( O zamanlar çinden büyük ithalatlar yapan erzurumlu bir firmaydı) hediye etmek istedim ama almayı kabul etmedi. Hatta ne yapayım ölecekler dediğimde bana ne, ölsünler dediğini hatırlıyorum. Hobiye olan saygıyı ve şartların getirdiği olumsuzlukları üst üste ekleyince uzuuuun süre ara vermek istedim.

Tabiki bu dürtü tekrar başladı ve ha bu gün ha yarın derken artık tankı kurmaya karar verdim. Son 2 aydır yaptığım hazırlıklar nihayet sona geldi ve tankımı kurdum. Ayrı bir konu açıp akvaryum günlüğü oluşturmayı planlıyorum.

veysel, cystein, Montimahir ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Fatih bey aramıza hoş geldiniz. Yukarıda anlattıklarınızdan güzel bir tank olacağı aşikar. Bizlerde elimizden geldiğince nacizhane yardımcı olmak isteriz :)

Fatih Kahraman bunu beğendi.
  3. Fatih Kahraman

Fatih Kahraman

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Fatih
    Teşekkür ederim :)

4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bizde 5. 6. tankımızı kuruyoruz bu ara. Bir kere gönül verince arkası kesilmiyor bu işin ;)

5. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Ben gizli ilkokul akvaryumu olarak 1 litrelik reçel kavanozu kullanmistim, cekyatin altında saklıyordum, 10 gün bulan olmadı :) gerisi sizinkiyle aynı... Hayırlı olsun kurulumunuz...

Fatih Kahraman ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. Fatih Kahraman

Fatih Kahraman

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Fatih
    Teşekkürler :)

7. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Fatih bey hoşgeldiniz, 2008-2010 yılında Eskişehir'de yaşamış ve çok sevmiştim hala özlemle Eskişehir günlerimi anarım. O zamanlar bitkili akvaryumlarım vardı ve gerçekten bu konuda Eskişehir'de canlı bitki ve malzeme temininde sıkıntı çekerdim, malzeme ve canlı teminini Ankara ve Bursa'dan git gelle hallderdim. Umarım bu konuda Eskişehir düne göre daha iyi bir noktadır.

8. Fatih Kahraman

Fatih Kahraman

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Fatih
    Hoşbulduk, teşekkür ederİm :)

9. Fatih Kahraman

Fatih Kahraman

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Fatih
    Eskişehir güzel bir yer, bende seviyorum. Temennim daha iyi bir noktada olması. Görücez bakalım :)

10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Aramıza hoş geldiniz Fatih bey :)

11. Fatih Kahraman

Fatih Kahraman

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Fatih
    Hoşbulduk, yeni bir aileyle tanışmaktan mutluluk duyuyorum :)

YMR_AY bunu beğendi.
  12. saymin_25

saymin_25

İsim:
    SAİT GÜNDOĞAN
    Hos geldiniz fatih bey

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moliro ve Fatih Kahraman bunu beğendi.
  13. Fatih Kahraman

Fatih Kahraman

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Fatih
    Teşekkür ederim, hoşbulduk :)

14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hoş geldiniz.

15. Fatih Kahraman

Fatih Kahraman

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Fatih
    Hoşbulduk

veysel bunu beğendi.
  16. csrerol

csrerol

İsim:
    Cesur
    Hos geldiniz umarım beklentinizden daha güzel bi akvaryum olur :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

17. Fatih Kahraman

Fatih Kahraman

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Fatih
    Çok teşekkür ederim, inşallah hepimizinki öyle olur :)

18. SEFERR

SEFERR

İsim:
    Sefer benli
    Fatih bey hoşgeldiniz lüleburgazda kliniği olan serkal bey var ortodontist ben yıllardır tanırım eger yolunuz düşerse meslektaşınıza ugrayın klinik aqua serkal arman 43 yaşlarında fln

Sayfayı Paylaş