1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Merhabalar..

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde zambak tarafından 4 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. zambak

zambak

İsim:
    asu yeşim
    Bn yeni katıldım aranıza şu an küçük bi tank var elimde ama sarı prenseslerime yetmediğini öğrendim bunun için 80*35*35 (100 litre) bir akvaryum yaptıracağım biliyorum buda az ama şu an evimde yerim falan yani şartlar buna müsait...
    1)Bu akvaryumu [(80*35*35);(kalınlık 5 mm)] çerçevesiz ve kapaksız 30-35 TL ye sıfır yapacak bir yer buldum ama fiyatı ucuz olduğu için kalitede bir sıkıntı olur mu bilemiyorum yardımlarınızı bekliyorum.
    2)Eski küçük tankımda yazın havalar çok ısındığında, camda sarımsı kahverengimsi küfe benzer lekeler görüyordum şimdide ısıtıcıyı taktığımda aynı sorunla karşılaştım ne yapmalıyım?
    3)Su hazırlayıcı mavi ilacım var (DEEP FIX \ DEEP DEZOPUR) yazıyo üzerinde başka ilaç kullanmam gerekir mi? Gerekirse hangi ilaçlar?
    Biraz fazla soru sorduğumun farkındayım ama kusura bakmayın yorumlarınız,tecrübeleriniz ve bilgileriniz benim için çok önemli şimdiden teşekkürler:)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum alirken hacimle orantili cam kalinligina, akvaryuma uygun florasanlarin standart uzunluk olculerine musait olmasina dikkat etmek gerekir. Fiyat araligi kalitesi dikkate alinarak hesaplanmali.

Isiticinin yarattigi kuf olusumundan fotograf yayinlanirsa iyi olur.

Cep mesaj...

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Öncelik ile aramıza hoşgeldiniz.

Yaptıracağınız akvaryumda cichilid balıklarına yetersiz gelecektir, ilk kurulumlarda olmasa bile ileride bölgeci olmalarından dolayı sorun yaratacaktır. Eğer imkanınız var ise akvaryum hacminize göre balık türü seçmenizde yarar var.

İlaç kullanmanızı tavsiye temem, kullandığınız marka çok sağlıklı bir ilaç değildir, ve görevi dezenfekten sizade beyaz benek hastalığında kullanılır. Sağlıklı kurulmuş, gereksimleri karşılanan ve düzenli su değişimi yapılan akvaryumlarda, ihtiyaç duymazsınız. Olası bir hastalıklarda dahi ilaç kullanımını önermiyoruz.

Camlarda oluşan küflerde büyük olasılık ile yosun olabilir, akvaryum ekipmanları hakkında bilgi verip, resim yayınlarsanız iyi olur.

4. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    Aramıza hoşgeldiniz asu hnm üstadlar gerekenleri yazmışlar formda detaylı araştırma yaparsanız birçok fikirsahibi olabilirsiniz keyifli forumlar.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlartoka:gif

6. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Hoşgeldin. Umarım bilgimize bilgi katar, bilgiyi başkalarına aktarabilirsin :)

Sayfayı Paylaş