1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mesaj Düzenleme Uyarı Sinyali

Başlığı 'Site Klavuz-İstekler' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 9 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Arkadaşlar merhaba,

Birçok mesaj arka planda farklı nedenlerle (imla vb) düzenleniyor ve birçok kişi bunun farkında olmuyor. Forum düzeninden sorumlu arkadaşlar ile birlikte bu konuya yoğun zaman ve uğraş veriyoruz. Dikkat edilirse portal yönetim kademesi diğer yerlerde olduğu gibi sadece uyarı ve geyik muhabbeti olarak konulara katılmıyor. Hobici olduğumuzun farkında olarak ve bu yazışmalardan tıpkı herkes gibi zevk almak hakkımız olduğu kadar, buna ne kadar çok zaman bulursak o kadar iyi.

Aşağıda işaretli olan görselde ve benim bu mesajımda da olduğu gibi düzenlenen tüm mesajlarda bu uyarı belirecek.

Bu uyarıları sistem toplayacak ve sayısına bakacak. Tamamen bizlerden bağımsız, müdahalemiz olmayan bir sistem olarak çalışacak. Düzenleme yapan kişinin kendi mesaj düzenlemeleri sistem dışı olacak ve kayıt edilmeyecek.

Yöneticiler tarafından düzenlenen mesajların sayısı belirlenecek olan sayıya geçtiğinde otomatik olarak imla botu sistemi üyeye bazı zorluklar çıkaracak. Üye yasaklama Portala çok yakın bir uygulama olmadığı için yasaklama olmayacak ama bazı kullanım zorlukları ile karşı karşıya kalacak. Kullanım zorlukları düzenleme sayısına göre değişecek.

Sinyal üzerine tıkladığınızda düzenleme ve bot kayıt bilgilerini görebilirsiniz.

Türk ve Dünya akvaryum siteleri (belki tüm) içinde sadece portal tarafından geliştirilip uygulandığını düşündüğümüz sistem hayırlı olsun. Keyifli paylaşımlar...

mesaj yazim duzeltme.png

TencoMelih, FRK34, Portal Zabıta ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Yazılan mesajlarda ilk 5 dakika boyunca yapılan düzenlemeler sistem tarafından değerlendirmeye alınmayacak.
    Duyurulur. ;)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bot kıyak yapmış bize desene, teşekkürler bu iyi oldu benim açımdan da.

BulentS bunu beğendi.
  4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bot değil de ben yaptım ayarı değiştirerek. :D
    Aslında seni düşünerek değilde, strese giren forum sakinlerini düşünerek yaptım hareketi.
    Klavye başında bot u parçalayanların sayısı hiç az olmazdı...

5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bu sinyal ürerimde psikolojik baskı yaratıyor bilginiz olsun.Sürekli bir baskı varmış hissindeyim:)

barbs bunu beğendi.
  6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bende zaten bundan korkup 5 dakika süre koydumdu :)

7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Her yazdığıma 3-5 dakika bakar oldum.Amanın sirenler çalıyormu moduyla yaşanmıyormuş.

BulentS bunu beğendi.
  8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Keşke herkes senin kadar yazdığına dikkat etse.
    Ne sisteme gerek kalır ne robota.

YIKIKTEMO ve YMR_AY bunu beğendi.
  9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Benim sistemde hatalı yükleme var.Bazen yazarken bir bakıyorum alıp başını gitmiş başka kelimenin arkasından devam edivermiş.İşte o zaman anında ışık yanarsa sehpada hazır çekiç bulunduruyorum.Anında o kırmızı işaretin kafasına kafasına vuracağım.

taakaa, BulentS ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  10. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Temel abi geyik yapmak için bir bölüm açsanız fena olmaz hani. Geyikler sadece ve sadece o bölümde yapılsa.o_O

11. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    İmla kurallarına dikkat ettiğin sürece bu bölümde yapabilirsin Mustafa :)
    Hem konu da sürekli güncel kalmış olur, yeni arkadaşlar da kırmızı ile tanışmak zorunda kalmaz.:D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

DaPhNe ve veligören bunu beğendi.
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumla ilişkili olan gırgır konuları akvaryum kahvesi, ilişkili olmayanlar hayata dair bölümünde yapılabilir, bu bölümler bunun için zaten.

Konularda ise yer yer keyifli hale getirmek adına hepimiz yapıyoruz, bunda da dozunda oldukça sıkıntı yok.

Kahve ile hayata dair bölümü birleştirilip adını portal şamata forumu yapabiliriz. Bakarız ona kolay.

Sinyal üzerine tıkladığınızda düzenleme kayıt bilgilerini görmeniz mümkün hale getirildi.

murer ve BulentS bunu beğendi.
  13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bir mesaj yazdıktan sonra aynı konuya üst üste mesaj atmak yerine 1 saat düzenleme imkanı içinde bir önceki mesajımızı düzenleyip ekleyebiliriz. Buna da çözüm üretmek zorunda kalacaz.:D

Okurt ve murer bunu beğendi.
  14. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Abi ben anlamadım. Şimdi bu imla kurallarını da mı denetliyor yoksa sadece düzenleme hakkı mı verildi bize? Elimden geldiğince dikkat ediyorum ben imlaya ama zaman zaman kaçıyor ki yazımını bilmediğimiz çok kelime var aslında. Bir de tabi ingilizce q klavye olayı var. Türkçe karakterler olmadığından yazılamıyor. Bunların düzeltilmesiyle alakalı bir şey mi yoksa 'qanqa choq iyi olmush yaww' gibi yazılar için mi düzeltme geliyor?

15. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Bir de biz lazlara bir ayrıcalık tanınabilir mi ? Bazen akvaryuma "Akvayirum" diyesim geliyor:D

DaPhNe, 42tayfun26, bulents ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Değerli canlarım, ciğerlerim, forum arkadaşlarım;

A.P Bot birilerinin peşinde sayacı kontrol ettiğimize göre, üst üste mesajların birleştirilmesi oldukça yüksek sayıda düzenleme sayısı almış, ayrıca imla düzenlemesi sınıra yaklaşan arkadaşlar var. Biliyorsunuz bu sisteme müdahale etmiyoruz ve ve biz herhangi bir işlem yapmıyoruz ama A.P bot her an bazı arkadaşlara saç baş yoldurabilir demedi demeyin.

Bot yalancısıyız sadece.;)

Alparslan ve Ankaraguclu bunu beğendi.
  17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güncellenmesinde fayda var bazı arkadaşlar için faydalı olacak...

Samir bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bot birkaç dakika müsaade ediyordu düzenleme yapabiliyorduk hatalarımızda veya eksiklerimizde, şimdi hemen yaptığımız düzenlemelerde bile kayıt ediyor. Bota bir süre düzenlemesi yapılmalı diyorum bende. Çok dikkat ettiğim halde bazen eksik harf oluyor düzenleme yaptığımızda hemen bot yakalıyor.

YIKIKTEMO ve Ankaraguclu bunu beğendi.
  19. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bot düzenleme süresi ayarı 10 dakika olarak düzenlendi.

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Biraz evvel birini düzeltme yaptım ampul gene yandı mesaj iki dakika evvel yazılmış idi...

Sayfayı Paylaş