1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

metal halide sönme sorunu

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde sehitler_diyari tarafından 5 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. sehitler_diyari

sehitler_diyari

Arkadaşlar benim pelsan marka metal halide 150 w ışığım, 20 dakika yanıp sönüyor. Sıcakken çabuk ateşleme yapamıyor. Tekrar yanması epey zaman alıyor. Yani ilk başta 20 dakika açık 10 dakika kapalı daha sonraları 1 saat açık 10 dakika kapalı şeklinde çalışıyor. Bunun sebebi nedir acaba. İçindeki invertör ( startel- ateşleyiçi) değiştirdim denedim sorun çözülmedi. Ampulün ömrü bittiği için bu gibi bir durum yapar mı? Sorunu nasıl çözebilirim.

Elektrik işlerinden anlayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Sorunu basit yolla çözemezsem aydınlatma sistemini baştan sona değiştireceğim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Şenol aynı sorunu yaşadım kısa süre önce. Isındığında kapatıyordu kendisini ve bu sorunun sonraki evresi tamamen yanmamak olarak ortaya çıktı bende. Ateşleyiciyi değiştik olmadı, lambayı değiştik yine olmadı sonra balansı değişinice düzeldi. Bilemiyorum ama sorun bu olabilir.

3. sehitler_diyari

sehitler_diyari

Temel abi balans dediğin bu içindeki ağır tel sarımlı bölge değil mi? Olmazsa bende onu değiştireyim.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Elektronik olanı ve olmayanı olarak ayrılıyor Şenol. Ne olduğuna bakıp ona göre alman gerek. Bir elektirikçiden yardım alabilirsen boşuna bir parça almamış olursun. Muhtemelen elektronik değildir diye düşünüyorum.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Sorun bencede balastta olabilir. .8.

Sayfayı Paylaş