1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Metal Halideler Hakkında Ufak Bir Bilgi Gereksinimi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde basma tulumba tarafından 20 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Merhaba arkadaşlar,

Elimdeki 70 wattlık bir metal halide lamba var, sıfır durumda.
    Acaba 150 watt lık metal halide armatüre bunu taksam çalıştırır mı? Yoksa patlatır mı lambayı?

Selamlar...

2. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan
    Bence hiç deneme lambayı yakarsın.

3. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Olmasının sanırım imkanı yok çünkü halide kasa içindeki sistemde 150 watlık lamba kullanımı tasarlandığından dolayı siz lambayı takıp kullanmaya başladığınızda gelen akım lambayı yakacaktır bunun için düşürücüler var mıdır ayrı parça olarak kullanılan,kullanılıyor mu onu bilmiyorum.

4. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Anladım, yardımlarınız için teşekkür ederim. Metal halide balastların gücünden düşük akımdaki lambaları çalıştırdığına dair bir duyum almıştım da, o yüzden alacaktım 150 watt lık bir kasa. O halde 70 lik bulmak en iyisi, acaba uygun fiyata satılan bir yer bilen var mı?

5. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Bende farklı wat lar da kullanıldığını biliyorum ama o sanırım o kasalar çok farklı bira diyerlerinden fiyatları farklı ve gelen akım için otomatik ayarlama yada manuel ayarlamalı olduğunu biliyorum.Elektronikçilerin bol olduğu yerlerde farklı iyi fiyatlar alabilirsiniz heryer için geçerli sanırım pu piyasa kuralı tek tük olan yerlerde fiyat hep yüksektir.

6. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Teşekkürler Mutlu Bey. İşin aslı 7 TL ye 150 watt için kasa buldum. Mesela
    70 watt için 50 TL den aşağıya bir yerde bir şey bulamadım. Bu ledsa'nın güvenilirliği hakkında bilgim yok ancak fiyatlar gayet iyi görünüyor.

7. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    7 tl ye iyi bulmuşun geçenlerde alan bir arkadaş 25 tlye aldı lambasız valla ucuz etin yahnisi hesabına dönmez umarım iş ama fiyat çok çok iyi geldi bana 7 tlye satıyorsalar kaç paraya üretikleri aklıma soru olarak geliyor.Yüksek ihtimalle çin malıdır nette baktım ve 17-21 tl fiyatlarda gördüm sağlam almak lazım sonuçta ısındıkça çalışan ve çok ısınan bir malzeme.

Sayfayı Paylaş