1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Metalik Lepistes Türleri

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde turqer tarafından 8 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Lepisteslerde balığın ana rengi çok önemlidir. Diğer bir nokta ise ana rengin üzerini örten renk ve desenlerdir.
    *Lepisteslerde ki ana renkler: Gri, altin, sarimsi, mavi, pembe, albino, beyaz, gümüs ve krem renkleridir.

*Ana Rengin üzerini örten renkler: Kirmizi, mavi, yesil, sari, beyaz, siyah, neon, moskova, metalik, siyah, desenli diye ayrılabilir.

Ana rengin üzerini öretn metalik renkte ki lepistesleri tanıtacağım...Tabi ki bunların bir çoğu profesyonel üretim...

Blue Diamond
    Parlak mavi renk dikkat çekicidir.

Coral Red
    Neon Tetralar gibi olduklarından bazı yerlerde Neon Red diye de geçebilir. ​

El Dorado
    Üzerlerinde gerçek altın sarısı renk bulundururlar. Stoerzbach türlerinde ki sarının yanında mavimsi renk yoktur.​

Emerald Green
    Üzerlerinde siyah çizgi ve kırmızı-siyah noktalar bulundururlar.

Japan Blue
    Parlak, gök mavisi vücutları vardır. Benekli, kırmızı, mozaik türleride bulunabilir. Üretimi de olmakla birlikte doğada da bulunurlar.​

Lazuli
    Vücutlarında mavimsi renk tonu hakimdir.​

Leucophore
    Kuyrukta beyaz tonu hakimdir. Metalik parlaklık fazla görülmez.

Metal
    Işığı yansıtan çok hoş metalik vücutları ve desenli kuyrukları vardır.​

Micariff
    Vücutlarında sarı metalik renk hakimken, genellikle sarı kuyruklu ve yüzgeçlileri vardır.​

Platinum
    Beyaz, sarı ve yeşil renkli olanları vardır. Parlak metalik özellik gerçekten göz alıcıdır.

Santa Maria
    Vücutlarının bazı yerlerinde mavimsi bölgeler bulunur. Vücutlarında ve kuyruklarında sıklıkla gri , koyu tonlar ve kırmızı bölgeleri bulunur.​

Stoerzbach
    Metalik parlaklık bütün vücutta hakimdir. Üzerlerinde ki yeşilimsi renk, sarı ve mavi tonunun karışmasıyla oluşmuştur.​

Saygılarımla...

2. Desert Falcon

Desert Falcon

Ynt: Metalik Lepistes Türleri

Dün gece bunları göstermiştin bana harika balıklar ya ama Tr de bulmak çok zor.Belki vardır da ithal.Benim bildiğim akvaryumcular lepistesleri çoğu zaman evinde kendi üretir,satar...Bunlar ithal oluyor.

Sayfayı Paylaş