1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Microbe Lift Bakteri kültürleri

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Montimahir tarafından 7 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bakteri kültürü olarak bu iki ürünü deneyen var mı?

Microbe Lift Nite-Out 2

Microbe Lift Special Blend

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Microbe lift special blend çok önce kullanmıştım, şu şekil açıklayayım biodigest kullandım hayatımda ilk defa, bu şekil pis bir diyaom başıma geldi microbelift kullandığımda bu şekil olmamıştı hiç. Gerçi pek bakteri kültürü kullanma huyum yoktur ama devam kültürü olarak microblift ve nutrafin öneririm.

3. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Fritzs 460 hakkında çok iyi yorumlar aldım ve sipariş ettim ...Levent kardeşim de Fritzs 460 kullanıyor ve çok memnun

Pennywise bunu beğendi.
  4. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Nite out 2 kullaniyorum, memmunum abi, bakteria feeder ile birlikte

5. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    2 si de var şu anda bende. Nite out 2, google aramalarında da halen mevcut en iyi 3 kültürden biri olarak görünüyor.
    Öte yandan bir Fritz 9 değil tabii. Fritz 460 ayrı kulvarda ayrı bir ürün. Bir nevi bakteri feeder.

veysel bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    En iyi kültür canlı fitoplankton diyorum...

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi fritz 460 a su değişimlerine ek devam kültürü gibi bakabilirsin, kuvvetli bir bakteri feeder.

8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Derdi nitrat 25 olunca aşkın abiye onu önerdim. Bugün tank kuruyor olsam fritz 9 ile başlarım. Yaygın olmaması biraz üzücü aslında.

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu tip ürünlerde maalesef elimizi daraltıyorlar kardeşim, zar zor buluyoruz. Az daha bıktırırlarsa getirenleri bunlarıda bulamayacağız yakında.

basma tulumba bunu beğendi.
  10. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bunlar hep distribütör kabahati.
    Tekel satmak için yapılıyor. ürün yayginlasmiyor ve zamanla da artık getirmiyoruz deniliyor. Alt bayilik kanalları olusturulsa hobi gelişir. Ama maalesef durum bu.

basma tulumba ve veysel bunu beğendi.
  11. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    Fritzs 460 ı nerden sipariş ettiğinizi ögrenebilirmiyim?

12. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    **** Akvaryum Ankaradan aldım ben.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ersan kpt bunu beğendi.
  13. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Nitratı düşürmek için aldığımız bir ürün.

14. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    Yani akvaryuma ilk kurulum yaparken diatomu hizlandirmaya yararmi? Su discovery channel daki ler gibi ayni gun balik eklenebilecek urunlerdenmidir? Amazon.com da adini yazip arayinca bunu alanlar sunu da aldi diye bir urun adi cikiyor,reklaminda da Tanked programinda hemen balik eklemeye yarayan sey diye tanitiyolar...

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bence balık içın risk bu tip bakteri külturleri ile hazirlanıp hemen tanka girilmesi. Mercanlarda olabilir bu şekil bir yöntem ama bazi mercanlar (mesela starpolip ornek olsun) diyatom surecinde diyatom alge normal sureçte de farklı alge türleriyle kaplanabiliyor.

Tank kurulum programlarinda genelde hazir okyanus suyu veya önceden hazirlanmış sulara takviye olarak ekleniyorlar bence. Yaptıkları farklı islemler vardır. Hatta kendileri bakım hizmeti sundukları için risklerin nereden geleceğini biliyorlar buna göre davranıyorlar.

Yakın orneğini ben fritz 9 ve 460 ile deniyorum şu an. Totalde 15 nci günde balık girmis olacağım bunlara ragmen. Dedigim gibi bu yakın örnek diye bahsettiğim ve sizin bahsettiğiniz microblift ürunlerinden üst seviye hatta en üst segment olarak bildiğim ürunlerle bu sure 15 gun oluyor.

16. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    Evet iyi bir noktaya deginmissiniz,ozellikle de kurulum sonrasi bakim hizmetleri konusunda. Bu arada soylemeyi unutmustum deniz suyuyla kurulum yapicagimi. Ama yine de dediginiz gibi en az 1 hafta 10 gun kadar beklemekte yarar var.Sonucta risk buyuk...

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş