1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Midas ile papağan eş sorunu

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Berkay Erte tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. Berkay Erte

Berkay Erte

Balıkcıdan aldığım bir erkek midas bir dişi papağanım balıkçıda eş tutmuşlardı eve getirdim balıklar evdeki akvaryumumua alıştılar kumu falaz kazdılar fakat midasla papağan bir birlerine sürekli vuruyorlar bunun nedeni çiftleşmek üzere olduklarındanmıdır yoksa başka sebebimi vardır? Eğer bunlardan değilse balıklarımı sakinleştirmemin bir yolu varmıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bildiğimiz üzere Midas ve papağan aşırı agresif olduğundan akvaryuma kimse koymaz şahsen ben bi kere frontosalarımın yanına koydum 1 tane papağan erkek frontosa'mla ağız ağıza girdi vede biz bu midas ile papağının çiftleşmesine karşıyız papağan ile midas çiftleşmeside çıkan yavrular papağandanda çirkin oluyor bence üretmeyi bile deneme. ;) Vurmaların sebebi akvaryumda kavga çıkıcak gibi geliyor bana. Akvaryumun ölçüleri nedir ve kaç lt alıyor.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yavuz güzel özetlemiş konuyu. Akvaryumcuda eş tutumuş olduklarını nereden anladınız ? Oradaki genel davranış neydi ? Kumu neredeyse tüm papağan balıkları kazır. Ağız ağıza kavgaları ise eksik olmaz genelde. Kavgayı sonlandırmak istiyorsanız kazılan bölgenin benzerini akvaryumun diğer tarafına oluşturmaya çalışın.

Zevk verecek bir üretim olmayacağını düşünüyorum ben de ama düşüncenize saygı duymak gerek. burda:gif

4. Berkay Erte

Berkay Erte

:D Yardımlarınız için çok sağolun.

5. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

:) Midasın agresifti baya Berkay midasın çiftleşmek istiyordu papağan hazır değildi bundan sorun çıktı :) Neyse balıkları vermen iyi oldu yeni zebralarında hayırlı olsun inşallah onlarda sorun yaşamazsın...

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Zebrada pek sorun olmicağını sanıyorum gerçi kimisi agresif diyor ama bence agresif diğil. :D Ben besledim frontosalarımla bir sorun veya kavga hiç görmedim yeni zebraların hayırlı olsun.

7. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Yavuz senin frontosan 24 cm ufacık bir zebra ne yapabilicekki zaten :D

Sayfayı Paylaş