1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Midye Dezenfeksiyonu

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde cdsnmz tarafından 22 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. cdsnmz

cdsnmz

İsim:
    CD SNMZ
    Merhabalar
    Dün tatlı su midyesi siparişi vermiştim, bugun elime ulaştılar, Yalnız biraz hayal kırıklığına ugradım sanki

Ben pırıl pırıl midyeler bekliyordum, ziyadesiyle kirli göründüler bana. Ayrıca sakal gibi yosunlar vardı üzerlerinde..

Şimdi ben narin lepisteslerimin yaşadığı pırıl pırıl parlayan akvaryumuma bu canlıları nasıl koyacağım..?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: Midye Dezenfeksiyonu

Akvaryum aldığınız suyun içerisinde, bir diş fırçası yardımı ile üzerindeki yosunları temizleyebilirsiniz.

Bir de profil bilgilerinizdeki isminizi düzenlerseniz, size isminiz ile hitap etmek isteriz.

cdsnmz bunu beğendi.
  3. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU

Lepisteslere ve akvaryuma ne gibi faydası var.

4. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Fayda konusunu ben de merak ediyorum. Öldükleri nasıl anlaşılır?

5. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Midyelerin saatte 30 litre gibi suyu süzme kapasiteleri varmış ben de yaklaşık 2 ay önce malawi akvaryumuma 2 adet midye almıştım görsellik olarak biraz fark katsın diye almıştım yoksa 250 litre için sayı yetersiz kalır..Öldüğü nasıl anlaşılır bilemiyorum zaten daha önceden alan bilir çok yavaş hareket ediyorlar öldüğü nasıl anlaşılır bende merak ediyorum.ayrıca akvaryumun bir başından diğer başına gitmeleri neredeyse 1 günü alıyor.. :)

6. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Midye öldüğünde ağzı açılır.

Sayfayı Paylaş