1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Midye Kırığı Pislik Arındırma Konusunda yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde zahara tarafından 7 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. zahara

zahara

İsim:
    muhammed özdemir
    Sarı prenseslerim için son olarak midye kırığında karar kılmak zorunda kaldım birincisi fiyatı (aralarında 3 kat fark var); ikincisi de kocaman konya da iki akvaryumcu haricinde bulamadım mercan kırığını, bende midye kırığı aldım bunlar da çektiğim iki resim.
    Birde ben epey yıkadım pisliğinden arındırdım falan ama tam çamurundan kurtaramadım bende iki üç gün sonra tekrar yıkamak üzere bol kaya tuzu ekleyip üzerine kaynar su döktüm bi sorun olmaz değil mi kaya tuzu kumun yapısına falan işlemez inş. yada ne bilim işte kaya tuzunun kötü bir etkisi olmaz inş. bu işlemi yaptıktan sonra aklıma geldi:S
    Bilgilendirirseniz sevinirim yada kumu temizleyebilmek için daha iyi fikri olan varsa bilgilendirin lütfen!!

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tatlı suda biraz beklet ve durula zaten yıkamışsın baya. Bu arada ben fotoğraftaki kumu midye kırığına benzetemedim, dere kumuna benziyor. Cevap konusunda sabırlı olalım çünkü konuda yapılması gerekeni zaten yapmışsın gibi görünüyor ve geriye yazacak pek birşey kalmıyor. :ay:

3. zahara

zahara

İsim:
    muhammed özdemir
    Hm ama bn 2-3 akvaryumcu gezdim hepsi bunu gösterdi midye kırığı deyince:S Off anlamıyorum diye kullanıldım mı:S:S:S
    Off neyse yani şimdi bu kaya tuzu bişey yapmaz değil mi kuma yıkayınca çıkar yani:?
    Birde abi cvp konusu için özür abarttım sanırım:S

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sorun yok tatlı suda biraz beklet ve durulayıp kullan. Ben benzetemedim ama elbette yanılıyor olabilirim sonuçta fotoğraf. Buna benziyor derken bu fotoğraflar temsili mi ? Yanlış fotoğrafta koymuş olabilirsin. Diğer arkadaşlar ne görüyor bilmiyorum.

5. zahara

zahara

İsim:
    muhammed özdemir
    Yok abi yok keendim çektim de kameram bozuk webcam çekimi ondan da olabilir ama temsili bir resim ekliyorum akvaryuma koyunca aynı böyle gözüküyor..

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bilmiyorum benzetemedim ama esnaf doğru vermiştir sanırım. Bu arada fotoğraf linki eklerken video ekle butonuna basarak değil onun solundaki resim ekle [​IMG] butonuna basarak linki kodun arasına gireceksin.

7. zahara

zahara

İsim:
    muhammed özdemir
    Abi onu biliyorumda o link bnde çıkmıyo bnde bu şekilde yüklüyorum:S İnş. doğru vermiştir.
    Ama eğer temsili resimdeki gibiyse midye kırığı ve benm işime yarar inş. değil mi?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İşine yarar sorun yok takma kafanı rahat ol. Bunca zamandır akvaryumlar tabi eğer yanlışsa bile o kumla kuruldu. Yeni yeni değişik kumlar akvaryumlarda yerini almaya başladı.

9. zahara

zahara

İsim:
    muhammed özdemir
    Tamam abi teşekkür ederim iki gündür seni epey meşgul ediyorum ama tatmin oldum şimdi kurulum aşaması kaldı bir tek onu da tamamlayınca sizlerle paylaşırım artık inş.:)
    Gerçi kurulumdan sonra soracağımı şimdiden sorsam mı ne?:) Seni yakalamışken..:)
    Ben 112 litrede 7 ad sp besliyecem şimdi ama sarılarımın üçünü beyaz prensesle mi; mavi prensesle mi yoksa ıcemanlemi değiştirsem bilmiyorum?
    Şu ana kadar ulaştığım bulgular: sarı prensesle ıceman diyor, daha sonra mavi prenses bazı kişilerde beyaz olabilir diyor..
    Ben beyazı çok istiyorum daha doğrusu sarılarım çok durgun yeni akvaryumda bari hareket olsun istiyorum ama hangi cinsi atmalıyım bilmiyorum?

Sayfayı Paylaş