1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Midye kırığı zararlı mı ? zararsız mı ?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Tugrul Akin tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin
    Merhaba abilerim, kardeşlerim.

Akvaryumda yaklaşık 2 buçuk aydır midye kırığı kullanıyorum. Fakat geçen gün bir balıkçı midye kırığının zararlı olduğunu, balık pisliklerini ve yem artıklarını altına geçirdiği ve zamanla biriken bu artıkların da nitrat patlamasına yol açarak balıkları öldürdüğünü söyledi. Ben de midye kırığı kullandığım için korkmaya başladım. Bir kaç gün sonra yavru alacağım, yavruların da kum ile temas edecek olması korkutuyor beni. Acaba midye kırığı kullanmaya devam etmeli miyim ? değiştirmeli miyim ?

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Cevap: Midye kırığı zararlı mı ? zararsız mı ?

Eğer bitkili akvaryum yapıyorsanız suyun sertliğini arttırır, akvaryum bitkilerinin çoğuda bu durumdan hoşlanmaz. Onun dışında midye kabuğunun bahsettiğiniz gibi bir özelliği yoktur, en azından piyasada satılan midye kırıkları oldukça ince taneli olduğunu düşünürsek böyle bir şey söz konusu değil.

3. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Teşekkür ederim Özdemir Abi. Sarı prenses ve yunus besliyorum. Haftada bir dip çekimi yapıyorum aksatmadan. Balıkçı öyle söyleyince sizlere bir sorayım dedim. Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. saygılar:gif

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Bence Afrika Cikletleri için en güzel taban malzemelerinden biridir midye kırığı güvenle kullanabilirsin.

5. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Çok teşekkür ederim, çok rahatladım :ay:

Sayfayı Paylaş