1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Midyem öldümü acaba ?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde HeRo_57 tarafından 17 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. HeRo_57

HeRo_57

Arkadaşlar bitkili akvayumuma koyduğum 5midyenin 1 tanesi ağzı çok açık bir vaziyette duruyor bir anormallikvar normalde az bişey açarlar bunun nerdeyse içi tamamen gözüküyor öldümü acaba ne dersiniz ?

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Büyük ihtimal ölmüş,suyu bozmasına izin vermeyin bence.

3. HeRo_57

HeRo_57

Midyem öldümü acaba ?

Çıkartıp atıyorum ozaman. Çıkarrtım çıkarttığım anda evin içini leş gibi bi koku sardı iğrenç bişeymiş kesinlikle ölmüş .

4. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Başka midye varsa onları da kontrol edin bence.

5. taygun

taygun Guest

Midyem öldümü acaba ?

Bir midye niçin ölür ki? Beslenemediği için mi acaba?

6. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Midyem öldümü acaba ?

Hocam benim bildiklerim şöyle ki birincisi ısıdan kaynaklanıyor,soğuk suya alışık ve soğuk ortamda saklanan ve yolda geliyorsa da soğuk bir ortamda geldikten sonra,24-26 derece bir akvaryuma giriyorsa ve ayrıca bu canlılar akıntılı ortamda suyu süzerek besleniyorlar,fazla akıntı yoksa da ölüyorlar.

7. HeRo_57

HeRo_57

Midyem öldümü acaba ?

Serdar abi verdiğin bilgiler içinde çok teşekkür ederim.

Diğerleri normal gözüküyor hatta bağzıları gezmeye bile başladı :D bir anormallik gözüme çarpmadı. Direk yoldan gelir gelmez suya bırakmadım zaten torbayla koydum önce suların ısısını eşitledim sonrada akvaryumdan 5dkda bir midyelere 1 çay bardağı su ekledim 5 kez tekrarladım ve akvaryuma saldım.

Midyeler için uygun ortam nasıl hazırlayabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim.

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Midyem öldümü acaba ?

Onlar kendilerine uygun yerleri bulurlar ama filtre emiş yerine yakın biryere arkası dönük koymak bence çok gezmemeleri için daha mantıklıdır.Çünkü emiş borusunun yaptığı akıntı ile gelen partiküller sayesinde midyelerde sebeplenirler. Kimyasal katkılardanda etkileniyorlar onada dikkat etmek lazım..

Sayfayı Paylaş