1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mili Bozuk Ekol 19 Dış Filtreyi iç filtre ile Canlandırmak?

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde abdullah07 tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK
    Elimde Ekol 19 dış filtre var. En son çalışmıyordu temizleyip yeniden denemedim muhtemelen yine çalışmayacak.

Şimdi ben elimdeki Sobo marka tepe filtrenin motorunu (1800litre/ dk) emiş borusuna taksam ordan suyu filtreye bassa filtreden de akvaryuma sağlıklı şekilde döner mi?

Tepe filtrenin motoru 2 çıkışlı 1 çıkışını kapatıcam tüm devir tek çıkıştan sağlanacak.

Veya bu görevi yapabilecek başka motor var mı yoksa yeni filtre mi almak lazım?

2. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK
    Merhaba arkadaşlar sorumu tam olarak anlatamadım galiba.

3. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Bu işlerden anlamadığım için ben olsam direk yeni bir filtre alırdım :D

4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Prensip olarak sıkıntı yok çalışır gibi gözüküyor.
    Ancak Dış filtreler vakum etkisini kullanarak yerçekiminden de faydalanarak çalışırlar. Tank içersinde çalıştıracağın bir motor suyu filtreye indirip oradan tekrar tanka çıkarmak için çok daha fazla güç harcayacaktır. Elindeki iç filtre motorunun bunu yapabileceğini sanmıyorum. Denemek lazım.

5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Yabapilirsen dis filtrenin en alt haznesine koy o motoru. Yine vakumla suyu doldur filtreye. O pompanin cikisinida su donusune tak vakum etkisiyle su akvaryumdan gelir zaten cunku dis filtre akvaryumdan asagida. Sende filtreden basarsin suyu.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

bulents bunu beğendi.
  6. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK
    Teşekkür ederim dün filtreyi kirli hali ile kuru kuru fişe soktum dış filtrenin mili dönüyordu muhtemelen çalışacak.

İnternette bir pet shopta yedek mil var 14 tl değer mi sizce?

7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Urune uygunsa o sizi baya goturur yeni filtre alacak durumunuz yoksa o paraya yeni bir gobek alirsiniz devam eder calismaya.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş