1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Minik bir canlı doğuran akvaryumu

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde seven_4u tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    Elimde 25 litrelik ufak bir akvaryum var,canlı doğuran beslemek istiyorum.Dekore edilmesi ve içine konulacak balık türü ve adedi hakkında fikirlerinizi almaktan mutluluk duyacağım.Şimdiden teşekkür ederim...

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Oğuzhan bey 25 lt'ye ortalama balık sayısı 5 veya 6 adet yeterli olur.

3. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    tür olarak ne tavsiye edersiniz? veya soruyu şöyle sorayım: tek tür beslemekmi daha mantıklı olur,yoksa 2-3 değişik tür koysam daha güzel olurmu?

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Merhaba Oğuzhan bey. 25 litre fazla bir hacim olmadığından dolayı, tabanına 3-5 kg dere kumu koyarak, ufak bir şelale filtre ve 50 watt ısıtıcı ile canlı doğuran uygun olur.
    Canlı doğuranlarda, Lepistes, Kılıç kuyruk, Platy, Moly, hepsi birbiri ile uyumlu balıklardır. Gruplamayıda iki farklı tür olarak, üç dişi, 1 erkek olacak şekilde oluşturabilirsiniz....

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Murat abi'nin dediklerine katılıyorum. Bende sizin gibi 65 x 22 x 30 cm 28 litrelik küçük bi akvaryumla başlamıştım. Geçtiğimiz hafta 100 x 50 x 50 bi akvaryum aldım. Chichlede dönerim diye düşünüyordum, ancak akvaryumu doldurup, yıkılan bi bahçeli havuzdan bulduğum kayaları da içine atınca, chichledten vaz geçip 2 melek, 2 moly, 2 çöpçü'me ilave olarak 2 kılıçkuyruk, 2 çöpçü daha ilave ettim bugün. :) Çok güzel görünüyor şu anda akvaryumum. Sadece arka planı eksik. Demek istediğim küçükle başlıyorsunuz hocam ama, inanın akvaryum sevdası o kadar değişik birşey ki, hiç birşey o canlıları izlemenin verdiği keyfi tutmuyor. Saygılar :bt:

6. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Oğuzhan abi şuan bende de 25lt bir akvaryum var tabi yaza büyültcem.Akvaryumumda 1e 2d balon moli vardı ve 2 tanede platy.Balon molimin biri doluydu ve 1 hafta sonra doğurdu bende de büyük akvaryum olmayınca büyükler yavruları yiyeceği için akvaryumcuya büyükleri geri verdim onların yerinede yem aldım şuan çok sağlıklılar.Bence siz lepistes ve platy alın.Onları tavsiye ederim ama sizin fikrinize kalmış sağlıklı balıklar.:)

7. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    Hobiye beta ile başlamıştım ancak canlı doğuran isteğim yeniden hortladı...Bu haftaiçi akvaryumu canlı doğuran akvaryumuna çevireceğim...Tamamladığım zaman resimde eklerim,teşekkür ederim ilginiz alakanız için...

8. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    Bugün gittim,betaları verip lepistes aldım...4 tane yetişin 4de yavru lepistes aldım anca maceram kötü başladı :( akşam eve geldiğimde 2 tane balığımı ölü buldum ne yazıkki...

Betaları verdiğim petshopun sahibi sudaki bi sorundan bahsetti,balıkları akvaryuma koymadan önce suya kaya tuzu ve klor düzenleyici ekledim..Bunun dışında birde anneme tembihlememe rağmen sanırım bugün hiç yem verilmemiş balıklara...

Acaba açlıktan ölmüş olabilirlermi?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Açlıktan ölmüş olma ihtimalleri sıfır. Akvaryuma kaya tuzu, su düzenleyici gibi maddeleri ekleyip arkasından yeni satın alınmış balık eklemek yanlış bence. Akvaryumu daha önceden hazırlamak en güzeli. Akvaryumcudan alındığında sorunlu olma ihtimalleri de var.

10. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    Belkide haklısınız ancak bu tip konularda öyle kafam karışıyorki...

Şöylede bir durum var,alışveriş ettiğim petshopun sahibi bu işe hobiden başlayıp para için değilde keyif için dükkan açmış eski bir arkadaşım...O yüzden söylediklerine güveniyorum ama bazen onun söylediği ile burda okuduklarım arasında çelişkiler oluşuyor...Benimde kafam karışıyo açıkçası..

Neyse şu an için bir düzen ver,birazdan filtreyi temizleyip bir dip çekimi yapacağım..

11. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    Akvaryumda biraz değişiklik yaptım,temizlik yaptım..Bi kaç balık daha ekledim...

An itibarı ile 5 yetişkin,4 yavru lepistes;2 çöpçü,2de vatoz ikamet ediyor...Bi kaç resimde ekleyeyim bari,nihayet istediğim gibi bişey oldu :)

Sayfayı Paylaş