1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Minik Cabomba ve Gül Ağacım

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde volkantr34 tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

3-4 hafta gibi bir süre ilgiden alakadan uzak olan tankımda ki bitkiciklerim :) Süzgeçte kide 2 gündür temizlemeye çalıştığım ve bu gece temizliğini bitirmeye planladığım su mercimekleri.. Faydalılar iyiler hoşlar ama ışığı kesmeleri ve çok çabuk çoğalmalarından dolayı tam bir baş belasılar..

Saygılar

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sana bu kadar CO2 kullanma demiştim. saat:gif :F Şaka bir yana maşallah Volkan harika görüntüler bunlar. naz:

3. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Kanka bu mu bana saatlerce cep telinden anlattığın kolun kalınlığındaki Cabomba... Aman sen benimkileri görme o zaman... Bacağın kalınlığındalar... :D

Bu arada acayip göbek yapmışsın kanka... (Kimse kusura bakmasın bugün biraz muzurluğum üstümde... Bir ay sonra ilk kez kendimi gerçekten iyi hissediyorum da... Sol gözüm tam görüyor ve son bir haftadır 250'lerde dolaşan şekerimin sadece ve sadece kortizondan kaynaklandığını öğrendim ve bir hafta sonra bu uyuz ilaçtan kurtulacağım... Tabii biraz kilo aldık ama olsun...) Sana gavur diyen bari Müslüman olsa idi değil mi kanka ama ne yapalım ben ezelden beridir göbüşlü yaşadım göbüşlü yaşarım, sığmam koltuklara kolçağını kırar bırakırım...

Neyse bu kadar laf salatası yeter...

Güllerine ise diyecek lafım yok... Ama aslında var... Onlar normal gül yani Ludwigia repens değil... Onlar Ludwigia natans... Dev gül...

4. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Maşallah volkan hocam pek bi minikmiş :D naz:

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Maşallah pekte minikmiş kobambacıkla gülcük Volkan abicik senin göbekcikte almış gitmiş hakkaten

6. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Kanka doğru söyle o güller bizim Trabzonlu'nun gülleri mi? Paşanın yani... Yoksa onlar yok oldu da bunları başka yerden mi aldın?

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Hey maşallah kesmece bunlar. naz: naz: naz:
    Volkan bu parmağı anlamadım, Abdullah'amı gösteriyorsun bitkileri. Yaa şimdi adamı imrendireceksin. :F :F

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Allah'tan minicikler Volkan abi bir de bunları büyüyünce düşünemiyorum :F

9. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Harikalar, maşşallah Volkan abi. naz:

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Abi sende haklısın büyük sözü dinlemedik işte , bütün bunlar içimizde ki fotosentez aşkından geliyor başımıza... :)

Ben eni hakkında bişey dememiştim ki kanka zaten boyu için demiştim :) Enininde hatrı sayılır bir kalınlığı var yani , yiğidi öldür ama hakkını yeme yani :) Murat abiyede banada gelen repensler natans olur sen merak etme :D Bu arada o benim bayağı kilo vermiş halim :D

Daha çok benim göbek dikkati çekmiş bitkiciklerim gölgede kalmış :F

Evet kanka paşa'nın gülleri onlar ama co2 ve ışığı ekleyene kadar yerlerinde saydılar hiçbir gelişme yoktu.. Takviyelerden sonra kontrolden çıktılar.. Tankta öyle bir temizlik yapmışım ki gül mül bırakmamışım.. Gece babam uyandırdı beni "ya olm sende ki kırmızı bitkiler nerde diye".. 5-10 kök ekliycem gene.. Sen ve Murat abiden gelecek bitkiler için yer ayırdım bile şimdiden.. Nadasa bıraktım orayı :) Evlendikten sonra daha büyük bir akvaryuma geçeceğimden biraz bitki stoğu ve çeşidi yapmam lazım.. saat:gif (Kafada ki akvaryum 150*60*60y)

Abi o işareti yaparken dikkatleri göbecikten bitkiye çekmek istemiştim ama hareketim amacından sapmış :)))) Gördüğünde hak vericeksin abicim yok öyle bir durumum yani.. Montajda öyle çıkmış :)) Abi Abdullah'ı cabomba gibi basit bir silahla değil başka silahla vurucam. ;) :F

11. Portnoy

Portnoy

Güzel ve sağlıklı bitkiler.. em34:

12. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Alırım wallichilerini... :F

Stellata'ları bile Allah'ın izni ile adapte ettik (aslında henüz demesem mi?)...

Bu arada Volkan Bey sizi göllerden toplanan bitkileri adapte etme işlerinde görmek isteriz... Öyle hazır adaptelerle olmuyor bu CO2 fiyakaları.... :F

13. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Wallichi'ler fırına atıldı kanka pişiyolar sizin için ;) Göl gezintisi yapmadığım için o olaya giremedim kanka yoksa onuda yapmaya çalışırız seni mi kırcam foto:

14. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Göl gezisimi nerde hani olta:

15. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Kanka seni göle götürürüm ama sülük mülük yapıştığında başının çaresine kendin bakarsın...

Bu arada bize araba ayarlayın TERKOS gölünde manyak bir acı su bitkisi var... Aslında tatlı suda da oluyorda batma sıkıntısı yaşıyormuş birazcık... Ondan toplarız... tabii hobiye tatlı suda batık tutmak kime nasip olur onu bilmem...

Sayfayı Paylaş