1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Minik Oğlum Zeus. :)

Başlığı 'Diğer Evcil Dostlar Forumu' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Herkese selamlar,

Köpeğim Boxer cinsi olup 2,5 aylıktır, umarım oğlumla uzun yıllar birlikte oluruz. İsmi Zeus'tur,oğlumu sizlerle paylaşmak istedim. :) Siyah-Beyaz vücudlu, kahve rengimsi kafa'ya sahiptir. Zeus'un nette İlk foto'sunu gördüğümde işte bu dedim aradığım köpek dedim ve hemen gidip aldık. :) Aldığımda daha bir ismi yoktu, Zeus ismini aile'mle kararlaştırdık ve ismi Zeus oldu. :)

Lütfen Maşallah demeyi unutmayın. :) Fotolar için özür dilerim cep telefonu ile çektim. saygılar:gif

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Hayırlı olsun Yavuz, ismide kendiside çok güzel. naz:

3. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Çok güzel bir yavru,sağlıklı büyüsün inşallah naz:

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler Murat hocam.

Teşekkürler Serdar abi, amin inşallah.

5. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Maşaallah Yavuz..Umarım sağlıklı bir şekilde büyütürsün bu sıcakkanlı köpeği. Düzenli beslemeyi, düzenli egzersizler yaptırmayı ihmal etme. burda:gif

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler Türker abi,düzenli bir şekilde beslenmesini sağlıyorum (Sabah, öğlen, akşam) Saatine uygun besleniyor, henüz aşıları olmadığı için dışarıya mümkün olmadığında çıkartmıyorum. Hele 4-5 aylık olsun her sabah spor yapıcaz. :)

7. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Hayırlı olsun Yavuz Kardeşim.İnşallah uzun yıllar mutlu olursun burda:gif Köpekleri bende çok severim.Yerim müsait olmadığından alamıyorum.

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler Murat abi, yerin olursa köpek al bence. ;)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Çok şeker Yavuz maşallah. naz: Sağlıkla büyür inşallah.

10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler Temel hocam.

11. Portnoy

Portnoy

Dostun çok güzel görünüyor.. Sağlıklı bir şekilde büyütmen dileğiyle..

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler Oğuzhan. Senin köpeğin içinde geçerli aynı şey. ;)

13. görkemtemel

görkemtemel

Maşallah yavuz çok güzel bir yavru naz: naz: naz:Umarım ömrünün sonuna kadar sizlerle kalır :) Kısmet olursa bir gün Asyayla tanıştırırız :heyo: Günde 3 değilde 2 defa beslemen daha doğru olur.11-12 aylık olunca tek öğüne düşür.Mamanın yanında ara ara yumurta kabuğu,sütlü ekmek ve eti sıyrılmış büyük boydaki kemiklerden verirsen çok iyi olur zeus için :cicek: Aşıları yapıldıktan sonrada bol bol sosyalleştirmeyi unutma büyüyünce başınızı ağrıtmasın :cicek: Birde bazı insanlar kendi görsel zevkleri için boxer cinsi köpeklerin kuyruklarını ve kulaklarını kesiyor sakın böyle bir hata yapma Yavuz.Gerçi artık bu işler resmi olarak yasaklandı hiçbir veteriner yapmıyor.

Daha güzel fotoğraflarını ve büyüme aşamalarını görmek isterim :)

14. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler Görkem abi, gerçi biz ailecek hayvanlar üzerinden professional'ız. :D timsaha kadar herşeyi biliyoruz. :D Aşı olsunda, ben kimseyle sosyalleştirmicem açıkcası. :) Yalaka olur sonra köpek, herkesin peşinden gider, bodyguard eğitimi verdircez. Boxer, pitbul, doberban gibi köpeklerin kulağu kuyruğu kesilmezse olmaz. :) Aşıları tamamlandıktan sonra 1 ay sonra kestircez kestirmezsek, labladora benziyor. :D Valla bizim burda yasak filan diğil. İnşallah abi senin asya'yla buluştururuz. :) 1 ay geçsin fotoları yeniden yüklicem. Hem büyümüş olur. :)

15. görkemtemel

görkemtemel

:uyari: :uyari: Yavuz bu yazdıklarını ben okumamış olayım ve yazdıkların kanun dışı şeyler :uyari: ...Ben seni hayvan sever sanmıştım !! Başlıkta oğlum diye yazmışsın sen kendi görsel zevkin için oğlunun en önemli iki uzulunu kestirebiliyorsan diyecek sözüm yok!! Sizin ora neresiki yasak değil ,türkiyede bulunan bütün veterinerler için geçerli bu kanun !! Para için meslek etiğini hiçe sayanlarda oluyomuş demekki !!! Yavuz umarım bu yazdıkların şakadır ve köpeğine sağlıklı koşullar sunarsın !!

16. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Görkem abi mecburum kestirmeye çok tipsiz oluyorlar öyle, hayvan severim ben, hayvan sever olmasam evimde neden papağanlar, muhabbetler, kanaryalar, akvaryumlar olsun ki. Yakında iguana'da geliyor. :) Ama kestirmessem çok kötü bir yüz ifadesi olur. Ve bende bunu istemem kuyrğunu kestirmesemde kulaklarını kestirmek şart.

17. görkemtemel

görkemtemel

Yavuzcum sen kendine dostmu aldın biblomu? Bir hayvanın tipini beğenmiyorsun diye üzerinde oynama yaptırma hakkın malesef yok ,o bir canlı !!! Şu yazdıklarından sonra hayvanları sevdiğini pek sanmıyorum Yavuz !!

18. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Yoo seviyorum, sevmesem zaten neden alayım. Ama ben bunun içinde kestiyorum eğer köpekle kavga ederse allah korusun. köpekler direk kulağa saldırır biliyorsunuzdur umarım bu yüzdende kestirmek avantajlı.

19. görkemtemel

görkemtemel

Yavuz ozaman bütün köpeklerin kulakları kesilmeli ,yok öyle kulağa filan saldırma kim uyduruyo bunları !!Kendini kandırma... Ben sana sadece doğru olanı anlatmaya çalıştım .Köpeğinde bu konuda sana doğru olanı söyleyemiyeceğine göre karar senindir.

20. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Kulak kuyruk vs. gibi organları olması gerektiğinden farklı hale getirilmiş hayvanlardaki davranış bozukluklarını peşinen kabul etmek gerekir.
    Hiç düşündünüz mü acaba neden insanoğlu böyle bir uygulama yapmış?
    Doğada,köpekgillerden örnekliyelim,sürü lideri olma savaşı veren hayvanların kulakları dezavantaj yaratsa,doğa buna bir önlem almazmıydı?
    Ayrıca köpek direk kulağa saldırmaz,yanlış bilgi.

Sayfayı Paylaş