1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Misket Gübre ?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde fth-94 tarafından 24 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Merhaba,

Tunç beyden aldığım misket gübre ve sıvı demir gübre gelmiş. Annem aldı. Şuanda ben işyerindeyim. Yarın eve gidiceğim. Misket gübrenin katı çamur gibi olduğunu söyledi. Acaba bir sorunmu var ? Yoksa Tunç beyden gelen gübreler bu şekildemi.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Aynen öyle Fatih.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Oh be abi kargoyu geç aldım biraz. Bende dedim bir sorunmu var dedim :) Peki bunları nasıl kullanacağım abi ?

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bitki köklerine, birer ikişer gömeceksin Fatih....

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Çamur gibiymiş abi bu. Nasıl birer ikişer ayrlıcam. benmi top haline getircem ?

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Misket şeklinde olması lazım Fatih, sen yarın bir gör bakalım ona göre davranırsın....

7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Misket gübreleri akvaryumcularda bulabilirmiyiz ? Ben araştırmıştım ama pek olumlu bir cevap bulamadım.

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Genelde bitki satışı yapan akvaryumcularda bulabilirsiniz.

9. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Teşekkür ederim kullanım oranı sizce nasıl olmalı zaten bitkiler saygılı bir toplumdur ihtiyaç fazlasını kullanmayacağı için akvaryumda boşuna mineral fazlalığı olmasını istemem.

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryumcularda çeşitli markaların gübrelerini bulabilirsiniz. Ama Tunç SÖNMEZOĞLU' nun gübreleri tavsiye ediliyor heryerde... Sitesinde birçok çeşit gübre mevcut.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 18 Mayıs 2015
  11. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Gübreden gübreye değişir kullanım dozajları, her taban gübresi aynı olamaz bazıların içerdiği elementler farklılık gösterebilir. Dıy da olsa kullanım bilgilerini veriyorlar.....

12. maviveasi

maviveasi Guest

Malesef Tunç beyin ürünlerinde eski kalitenin kalmadığını bir akvarist olarak burada diğer akvarist doslarla paylaşmak zorundayım.Tamamen Tunç bey ticari kaygılara kapılmış ve bu doğrultuda hareket etmeye başlamıştır.Misket gübreyi kesinlikle tavsiye etmem pek çok forumdada tartışıldığı üzere akvaryumda kullandığınız kumun üstü inanılmaz bir alg la kaplanıyor ve bundan kurtulmanız inanılmaz oluyor.Ayrıca sipariş vermek ve sonrasıda tam bir ızdıraptır.Kötülemek değil benim amacım.Eğer almak isteyen kişiler var ise zaten bunlarla karşılaşacaktır.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ali Bey selamlar,

Sizi çok iyi anlıyorum ve aslında mesajlarınızı gayet normal bulmuştum. Son mesajınızı geri getirebildik. Şu an mesaj yazdığınız platfom bu ülkenin en geniş DIY katagorilerine sahip ve her alanda ekipman ihtiyacını en aza indirecek çalışmaların yapıldığı yerdir. Bu kadar DIY çalışma yapıp esnaf çevresine şirin görünmek adına şikayet mesajlarınızı düzenlediğimizi düşünmüş olmanızı ben size yakıştıramadım. Çünkü zeki birine benziyorsunuz.

Benim bu konularda düşüncem çok nettir. Bir yerin linkini, adresini, ismini, ürününü nasıl met ediyor ve üyeler olarak birbirimize tavsiye ediyorsak, aynı şekilde bu esnaf arkadaşların hatalı yanlarınıda şahsi çekişme hariç belirtmek durumundayız.

Sayfayı Paylaş