1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

MNG Kargo Fedex Oyunu

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 29 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    MNG kargo hakkında oldukça fazla şikayet var. Internette gümrüğe takılan saçma ürünler var. MNG kargo kullanmayın.

Satın aldığımız ülkenin posta servisi ile gelen ürünler Türkiye de PTT tarafından dağıtılıyor .

Özel kargo şirketi ile uçak kargo secenegini sectiginizde (FEDEX gibi) bir kargo firmasının Türkiye de anlaşmalı oldugu sirket tarafından size dagıtım yapılıyor.tabii yukarda anlattığım tüm işlemler özel kargo firmaları içinde gecerli.

Uçaktan indirilen ürünler havalanı gümrüğünün muayene memurlarının konrtolu sonrasında ürün ya antrepoya cekiliyor ya da dağıtımı yapacak özel kargo firmasının aktarma merkezine gönderiliyor.

Yukarıda belirttiğim 100 euro dan fazla tutmayan ve ülkeye girmesinde sakınca olmayan ürünler herhangi bir işleme tabii olmadan aktarma merkezine gidiyor.

Aksi halde ürün gümrüklü antrepolara cekiliyor ve size özel kargo firması tarafından bu ürünün gümrüge takıldıgı bilgisi ulaştırılıyor.Bu durumda yine yukarıda belirttiğim işlemleri yapmak zorundasınız.

Size gümrüğe takılan ürün hakkında posta geliyor ve ürünü çıkarıp size getirmek için astarı yüzünü geçen maliyet çıkarılıyor.

https://groups.google.com/forum/m/#!topic/cozum-paylasim-grubu/ZIcKln_r-kU

Düzenleme: 29 Haziran 2015
  2. Erdal

Erdal

Çarkına tükürdüklerim. Çomak değil kazık sokmak lazım o çarka.

basma tulumba ve corax bunu beğendi.
  3. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Türkiye nin yurtiçi kargo dan sonra şüphesiz en berbat kargo firması cumartesi dağıtımda kargo ama ben malımı biliyorum arıyorum diyorum ki siz getirecek misiniz emin misiniz yoksa ben gelip alacağım diyorum "getireceğiz efendim" diyor. saat 15:00 mesai bitti gelen bir şey yok

4. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Yurtdışı kargo işlerinde PTT yi tercih ederim her zaman.Özel kargolar hep çakallık yapıyor.PTT ile biraz geç geliyor ama sıkıntı olmuyor.Şuana kadar 45 günde gelen kargomda oldu 6 günde gelen kargomda oldu.

Yurtiçi kargo şirketlerinde ise kargo şirketi değil şube önemli bana göre.Daha önce tokatta aras kargo ile sorun yaşarken şuan pendikte sorun yaşamıyorum.Tüm ağı sıkıntılı olan sadece Sürat Kargo bana göre.

Tarık KÜÇÜK ve corax bunu beğendi.
  5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Sürat Kargo İstanbul başlı başına çöp abi. Aras ücret konusunda uygun, Yurt İçi kaliteli hizmet alt yapısı var. Mng gereksiz ama Ankara - Konya çok hızlı teslimat yapıyor. Ve şunuda belirteyim mahallemdeki Kuryenet ve Aras'ı 100 den fazla şikayet ettim. Aras Şube el değiştirdi, Kuryenet el değiştirdi. Şimdi bana kargo geldiğinde hemen motorlu kurteleri getiriyor hiç araç beklemiyorlar.

Konu yurt dışı ise pek alışveriş yapmadım. Yurt dışında şimdiye kadar bilgisayar, telefon, tablet, oyun konsolu tarzı teknolojik eşya aldığımdan gidip aldım veya giden birilerine getirttim. Onun haricinde kullanacak olsam Fedex yerine Ups tercih ederdim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Fedex,Ups,Dhl,Mng,Tnt farketmez hepsi aynı kaptan yiyorlar ,yani hızlı kargo taşıma şirketleri olarak yurt dışından gelen gönderiler Temelinde başında yazdığı gibi belli kriterlere göre gümrüğe takılıyorlar eeeee doğal olarak gümrüğe takılınca sağolsunlar onlarda siparişi veren arkadaşlara takıyorlar ve bu devir daim sürüyor .İnternetten alışveriş yapılacaksa tavsiyem Paket posta gümrüğünün seçilmesi en azından gümrüğe takılsa bile orada 180.-Tl ordino denen kağıt parçasına para ödemiyorsunuz ve biraz daha halden anlıyorlar .

8020_r31s, harfuzmani ve Alparslan bunu beğendi.
  7. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Ups ile de ayni seyi yapiyorlar, araci firma ve ardino masrafi yaninda depoya cekilmisse bir de onu ekliyorlar.

Ilk rotifer siparisimde basima gelmisti. Sana da ayni denemeyi cekmisler :)

Iceriginin normal olduguna adamlari ikna edersen geliyor pasa pasa, tabi benimki canli oldugu icin hepsi bozulmustu ama rotifer bu, olusu bile diriliyor :)

Aciklamada balik yemi yaziyordu, içeriği akvaryum malzemesine cevirip ardino' yu ödedikten sonra depodan cikarttilar. Yoksa Tarım bakanlığı falan uğraşacaktık yani :)

Düzenleme: 29 Haziran 2015
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O zaman bunu da yem kabına çevirince çıkmaz mı ?

9. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Eski zamanda at hırsızlarını vururlarmış şimdi üstüne masraf ödetiyorlar vay be

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi vuralım mı diyorsun...:cool::)

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Thy kargo ile yurt dışından bir kargo geldi patron adına. Şimdi havalanından geldik. Thy kargo ile, ardino 200 küsür depolama 200 aynı şekilde birde kargo için gümrük işlemleri yapılacakmış yetki yazısı olmadan da kimlik fotokopisi ile vermediler. Yarın bir daha gidilecek bu gitgel vs ile 500 tl geçecek.

Gelende Rusya dan süs eşyası başka bir şey de yok.

8020_r31s bunu beğendi.
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Reflektörü gümrükten 227 Tl ödeyerek geçirdim. Gümrükçü Teoman abi 800 TL dedi.:D Vekalet vererek Gümrükçülere iş kalınca depolama vs biniyor rakam katlıyor tabii.

Radion ampul de yok ortalarda bakalım o ne olacak.

veysel, cimlikaya, harfuzmani ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    İyi abi en azından biri gitti

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Özellikle şu sıralar, ithalatlar yavaşladığı için gümrükçülerin boş vakitlerinin bol olduğundan bahsediliyor. Ne kadar doğru bilmiyorum.

veysel bunu beğendi.
  15. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Temel abi sayende yurtdışından armatür alınmayacağınıda öğrenmiş olduk :( ben iyisimi giesseman lara bakayım yavaşdan :)

16. Bu arada gümrüğe takılmış alınmamış ufak parça ürünleri gümrüklerdeki tanzim satış yerlerinden satıyorlar. bazen çok uygun şeyler oluyor geçen gittiğimde led projeksiyonlar vardı. Yanlış hatırlamıyorsam 50 tl civarıydı bana uygun geldi. Fiyatlarını bilmem ama. :)

17. YIKIKTEMO bunu beğendi.
  18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Alınır Onur ama Amerika değil. Avrupa üzerinden posta kargo sıkıntı çıkmaz. Akillandık.

Armatürün son hali ve maliyeti aşağıda, ne düşünüyorsunuz öpüldük mü kurtarır mı?

Kasa Hamilton 400 watt 550 TL + 227 gümrük.
    Ampül Radion 320 TL
    Balast Lumatek 420 Tl ( 80 TL de var vs)

1367 TL toplamda.

19. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    İşin sırrı alırken özel şirket değil ptt dağıtımı yapan şirketi seçeceksiniz.Genelde her ülkenin milli posta şirketi ülkemizde PTT ile çalışıyor. 2kg a kadar olan gönderiler kargo değil poasta olarak geçiyor.Posta olarak gelenler genelde PTT de sıkıntı olmuyor. 2kg ı geçerse PTT de incelemeyi arttırıyor.Ptt ile en fazla 1 hafta fazla beklersin ama gümrükte 150-200 tl öpülmezsin.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  20. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Abi bu hali ile armatür lamba hatiç 1300 civarı tutuyor .

Giesseman 400 watt armatür burada 2300 tl yani her halükarda kardasın abi

Sadece gümrük ve hızlı kargo can sıkıcı olmuş biraz

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş