1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mobil Klima İle Soğutma

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde argento76 tarafından 8 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Merhabalar:
    Akvaryumun bulunduğu odaya mobil bir klima almayı düşünüyor um.bu şekilde soğutma planlıyorum.Temel bey daha ekonomik bir şey bulmaz ise tabii :) birde klimanın çıkardığı suyu su ekleme ünitesine tahliye etmeyi planlıyorum,tahminim çıkan su 0 tds değerindedir,sizce verim alabilir miyim??

Teşekkürler..

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ama bu tartışılmıştı,klima dan gelen su bakır borulardan geldiği için zehirli ola bilir ve zaten pis bir kokusu var...:)

argento76 bunu beğendi.
  3. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Hadiyaa hmm. :( Teşekkürler bilgi için.

4. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Klimadan gelen atık su dış üniteye gelinceye kadar çeşitli borulardan geçiyor (bakır v.b.) bu burular oldukça zehirli salınım yapan borulardır, hava ile teması sırasında zaten dolusuyla toz vb. gurupları içlerinde barındıracaktır, ama en güzel tarafı klima suyunu bitkilerde kullana bilirsiniz veya tuvalet temizliğinde işe yarar diyebiliriz...

5. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Selam.Amaç akvaryumu soğutmak mı?yoksa hem odayı hem akvaryumu soğutmak mı?Mobil klimalar çok güçlü cihazlar değiller...Oda olabilir ama akvaryumu ?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ben de akvaryum soğutucusunu satıp odaya klima taktırmayı düşünüyorum, tabii burada amaç farklı çünkü artık sadece akvaryum suyunu değil alttaki olası larva tanklarını da akvaryum ile aynı tutmak durumundayım ve suyu tamamen bağımsız. Hiç soğutucu yoksa ve yeni alınacak ise oda ortamını soğutmak bana mantıksız gelmiyor, yeter ki bir dengede çalışsın. Mobil klima konusunda ise yeter mi endişem var, asılı standart olması daha iyi olur kanımca.

Klimadan akan suyu kullanmak bence de uygun değil.

Okurt bunu beğendi.
  7. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Aslında en iyi çözüm aynı zamanda ev- oda'da kuru kalıyor.

argento76 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Evet bende zaten mobil den vaz geçtim. akvaryumun bulunduğu oda 10m2 9000btu luk split klima alıyorum yarın. inşallah performanslı olur. suyu kullanamamak canımı sıktı :(. tds ile bakılınca 0 çıksa dahi zehirlimi olur?

Sayfayı Paylaş