1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

MOLİLER FENA KOVALIYOR!!! ACİL YARDIM!!!

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Sebuhi M. Yasifoglu tarafından 24 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. Sebuhi M. Yasifoglu

Sebuhi M. Yasifoglu

İsim:
    SMY
    Arkadaslar, acil yardiminiza ihtiyacim var. 2 sari moli'm vardi erkek ve disi. erkek öldü. gittim 3 tane daha aldim. 1 sari erkek, 2 tane siyah erkek disi. bunlar akvaryuma dahil olur olmaz, 2 erkek moliler (sari ve siyah) lepistes ve kilickuyruklari fena kovalamaya basladi. zamanla alisirlar gecer dedim. ama gecmedi. gunun sonuna kadar kovaladi. ve hatta lepistesin birine fena daldigini da gordum ))) kafayi bir dikti. lepistes en az 10 saniye kendine gelemedi. ne yapmam gerekir arkadaslar? Isin fenasi, disi moliler kalmis bir kenarda, 2 erkek moli hep birlikte takiliyorlar ))))))))

2. Uğur karaçam

Uğur karaçam

İsim:
    Ugur 0155
    Bende karma akvaryum kurdum. Lepistes ,pilati ,neon tetra ,cizgili zebra ,L 144 vs... tek barindiramadigim moli oldu 1 hafta sonra arkadasa geri verdim piskopat gibi diger baliklarla uğraşıyordu. Umarim sizinkiler alisir ve baris yapar.

3. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Sebuhi Bey merhaba. Moli erkekleri bilhassa sarı melez erkekler yeterli sayı sağlanamadığı zaman tıpkı kılıçkuyruk erkekleri gibi birbirlerine zarar verirler. En doğrusu her akvaryum için bir erkek düşünülmeli yada dişi sayısını yüksek tutmalı. Akvaryumunuzdaki erkek sayısını bire düşürüp dişileri çoğaltmanızı öneririm. Bu saldırganlıktan lepisteslerde paylarına düşeni alırlar.

Uğur karaçam ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş