1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Moli Balığımda Kuyruk Felci ve Ölüm..

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde sadangur tarafından 14 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Merhaba arkadaşlar ;
    Şimdiye kadar bu durumu yaşayan 2. balığım bu , ilk balığım moli-plati kırması bir balıktı , kuyruğunu hareket ettiremiyor ve tüm vücudunu sallayarak ilerlemeye çalışıyordu , aylarca bu şekilde yaşadı ve sonunda öldü...Şimdi de oldukça iri bir erkek moli aynı durumda...:der:

Bu nasıl bir hastalıktır , tedavisi var mıdır , ne kullanmalıyım , yardımcı olursanız çok sevinirim...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlginç bir hastalık aslında. Genetik olmasından tutun da birçok sebeb olabilir. Parazitik bir hastalık veya farklı bir iç hastalık olabilir. Bu hastalığa tedavi yöntemleri fayda eder mi şüpheli bence. Akvaryuma önlem olarak ilk etapta %30 su değişimi ve sonrasında tekrarlıyarak suyu toparlamak ve yine kaliteli yem seçimi yaparak korunmaya çalışmak en güzeli.

3. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    İlginç olan temasta bulunduğu diğer molilerde aynı durumda :(

ne yapmak lazım bilemiyorum , kesinlikle bulaşıcı ama diğer cinslerde bir kayıp yok çok şükür...

ilgin için teşekkür ederim arkadaşım...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hasta olanları akvaryumdan çıkarmak lazım bence. Su değişimlerini yapıp yola devam etmek en güzeli. Tedavi mücadelesi başka bir akvaryum ortamında verilmeli çünkü sorunsuz balıkların olduğu bir akvaryumda ilaç vb uygulamalar süreci daha kötü bir noktaya getirebilir.

Geçmiş olsun...

sadangur bunu beğendi.
  5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Moli - plati kırmasına takıldım ben ? Fotoğrafları var mı acaba ? Bu zamana kadar hiç duymadım plati ve moli kırmasını ???

Sayfayı Paylaş