1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Moli de Hastalık

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde uyarr tarafından 4 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. uyarr

uyarr

Arkadaşlar başkbir sorum olacak
    beyaz aykuyruk moli erkek sırtı siyahlaştı kendi zayıfladı ve yüzmeye hiç hali yok 4 gündür böyle rafyanın arasına giriyor orda salınıyor yemeden içmeden kesildi yem yemiyor

sorun ? çözüm ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Moli de Hastalık

Akvaryumdaki diğer balıkların durumu eğer gayet iyi ise müdahale etmenizi önermem. Bazen sağlıklı bireylerin bulunduğu bir topluluk akvaryumunda bir balık hastalandığında hemen müdahale için acele edilmemelidir. Hastalıkların ve oluşan halsizliklerin nedeni balığın yaşlanması olabilir, genetik sorun olabilir. Akvaryumun geneline dikkat etmek gerekir. Hasta olduğunu düşündüğünüz balığı ayrı bir yere alarak balığa yem alıyorsa yem ile birlikte vitamin takviyesi yapabilirsiniz.

3. uyarr

uyarr

Moli de Hastalık

Diğer balıklar oldukça sağlşıklı görünüyor lepistesler yavru bile veriyor

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Moli de Hastalık

Bu durumda dediğim gibi akvaryumun düzenini bozacak uygulama ve müdahaleler yapmamak gerek. Bu en doğrusu. Hasta olduğunu düşündüğünüz balığı ayrı bir haznede tedaviye almak en doğrusu. Balıkların üreyecek kadar keyifleri yerinde olan bir akvaryumun suyundan şüphelenmek yersiz olur. Balık yaşlı olabilir veya farklı bir sorunu olabilir. Balığın yemini sarımsak suyuna batırın ve öyle verin. Aslında bunu haftada bir tüm akvaryum balıklarınıza uygularsanız farkı göreceksiniz. İlaç konusunda balığı görsel olarak görmediğimizden yorum yapamayacağım.

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Moli de Hastalık

Temel abi söylenecek herşeyi söylemiş Cengizhan bey.. Benimde dün bir adet dişi moli'm gitti.Aynı sizin anlattığınız semptomlar vardı.Fakat tankım son derece canlı ve sağlıklı ama aradan bir tane zayıf halka diyeyim artık bu şekilde eleniyor.Genel bir durum olsada ana tankınıza ilaç müdahalesinde bulunmayın.Bu sefer herşey büsbütün çöküyor.. Haşlanmış ıspanağı çok severler onu yedirmeye çalışın ve sarımsak suyunda bekleteceğiniz yemlerinizden verebilirsiniz..

Geçmiş olsun..

6. uyarr

uyarr

Moli de Hastalık

Teşekkür ederim.Ama şunuda belirteyim 2 dişinin erkeğiydi bu balık sonradan 1 dişi 1 erkek daha aldım sarı renktekilirden ıkıncı aldıgım erkek ebat boy olarak bıraz daha buyuktu bundan ve dun dikkatimi çekti yeni erkek hasta balığı kovalıyor yakaladığı yerde vuruyordu bende zaten sevmemiştim bu yeni sarı erkeği dün geri verdim onu yeriine hamile beyaz dişi aldım

Yani tank a yeni erkek girdi ondan da olmuş olabilir dün gece çıkardım öbürünü bu sabah hasta balık biraz ayımış yüzüyordu birde dün aksam 1 damla vitamin damlattım

Lütfen Türkçe imlâ ve yazım kurallarına dikkat edelim.Noktalı ve noktasız harfleri doğru yerde yazalım. (ıkıncı , aldıgım , buyuktu vs kelimeler dilimizde yoktur.)

Sayfayı Paylaş