1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Moli Dogurdu

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde goktugmardin31 tarafından 8 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. goktugmardin31

goktugmardin31

İsim:
    goktug
    Arkadaşlar bugun eve bi geldim vantuzun dibinde siyah bir balık var hamile oldugunu düşündüğüm balık yavruladı herhalde dedim.Yavruyu yavruluga koydum ama hamile düşündüğüm mu yoksa başkası mi doğurdu karar veremedim.Sorum su olacaktı acaba ben gelmeden önce doğurdu mu yavruları diğer balıklar mi yedi yoksa doğum daha sürer mi hamile olduğunu düşündüğumu yavruluga koydum bekliyorum fakat 4 saat oldu bi hareketlilik yok çıkaralım mi?
    Bunlarda akvaryumumun resimi
    Buda yavru

G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Çok güzeller :) bir sürü evlat sahibi olmak da güzel olsa gerek :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. goktugmardin31

goktugmardin31

İsim:
    goktug
    Ben ilk defa yavru aldım bu akvaryumu 1 ay önce kurdum ne yapmam gerektiğini bilmiyorum moli hakkında ve internette çok bilgi sahibi olamadım neredeyse her site kopyalama yapmış birbirinden.hamile olduğunu düşündüğümü geri çıkardım başkasıdır belki diye sabahi bekliycez artik.

G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Moliler acı suya dayanabiliyor. Buna göre yetiştiriciliği de diğer canlı doğuranlardan daha kolay olmalı diye tahmin yürütüyorum. Sevimli balıklar :) yetiştiriciliği hakkında çok bilgim yok belki bir üretici bulup sorabiliriz aslında... siz veya biz... ben de merak ettim şimdi

5. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Evet. Dediğim gibi benim bu konuda çok bi bilgim yok fakat merak ettim ve üç beş sayfa birşeyler okudum...Şimdi, araştırıp anladıklarımı yazmaya çalışayım .. tankın bitkilendirilmesi iyi olur deniliyor. Tanka Velifera koyulmamalı bu saatten sonra. Abartmayalım fakat suya bir miktar tuz atılması ve tuz oranının korunması gerekli deniliyor. (Bu benim acı su tezimle bağdaştı.) Yavruları annesinden ayırmayın yani yavruluk gerekmiyor. Yavrular bitkilerin arasında saklanıp büyüyorlar. Yem seçimi hakkında da çok tutarsızıklar var bunu sizin tespit etmeniz en doğrusu. Bitkisel ağırlıklı ve protein yönünden şişirilip abartılmamış normal yemler verilebilir. Bu esnada yerlerse artemia çıkarıp vermeniz mümkünse denetin lütfen. Sonra sonuçları yazarsınız umarım...
    Selamlar...

Düzenleme: 8 Kasım 2015
  6. jildrime

jildrime

İsim:
    yıldırım çetin
    Bitki olan akvaryuma tuz atmayın, muhtemel siz yokken doğurmuş ya kalan yavrula yem olmuş ya da bitkilerin içinde saklanıyorlardır, ayırmanız en doğrusu şu an için yakalayabildiğiniz başka olursa yakalayın ama yakalıcam diye diğerlerine yem etme ihtmalinizde var onun için yalnız yavru felan görürseniz yakalayın,
    Küçük boyutta yem kullanın, pul yem ise ezerek verin, yavruluğun dibinde çok fazla pislik birikmesin, 1 ay içinde akvaryuma salınıcak boyuta gelebilir eğer çok agresif balık yoksa ve iyi beslenirse

7. goktugmardin31

goktugmardin31

İsim:
    goktug
    Yavrunun sagligi su an nazar degmesin cok iyi.yemleri ezerek veriyorum.Cok da guzel jir sekilde yiyor.Başka yavru gözlemleyemedim dediğiniz gibi bitkilerin arasında olabilirler diye dusundum fakat orada da bir şey cikmadi. 1'5 haftada bir su değişimi yapıyorum sağolsun midyem ve salyangozlarim iyi iş görüyorlar. Her su değişiminde en köşeye 1 tatlı kaşığı kaya tuzu koyuyorum.Sizce fazla mi?

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş