1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Moli ile Melek Balığı Birlikte Yaşar Mı?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde oznugurlu tarafından 24 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. oznugurlu

oznugurlu

İsim:
    Ozan Uğurlu
    Bugün yolda yürürken akvaryumcuda kampanya gördük ve 4 moli 2 melek balığı aldık. Akvaryumcuya sorduk birlikte yaşar dedi ama moli melek balığını ısırıyor (özellikle bir tanesi agresif) sizlerden bilgi almak istedim...

2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Foruma hoş geldiniz.Ozan bey türler arası uyumsuzluk olabileceği gibi,balıkların karakteristik özellikleri yada bölge çekişmesi olabilir.Muhtemelen diğer balıkların ölümüyle sonuçlanacaktır. Saldırgan balığı bir an önce tanktan çıkarmalısınız .Yada tank içine ayrı bir bölme veya alıştırma kabı yaparak denenebilir. Bu süre içinde ışıkları kapalı tutmanız yardımcı olur.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz. Maalesef moli bunu yapar o akvaryumcuya yanıldığını söyleyip geriye verin...:)

vanlyy bunu beğendi.
  4. oznugurlu

oznugurlu

İsim:
    Ozan Uğurlu
    yanıtlar için çok teşekkür ederim. hoşbuldum :) Tanka ilk koyduğumda olmuştu bu durum şimdi balıklar durulmuş gibi aksi bir durumda dediklerinizi yapacağım teşekkür ederim tekrar...

umut özkan bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bir şey değil,bir ara foto da eklersen akvaryumun durumunu daha net görürüz ve yardımcı oluruz...:)

umut özkan bunu beğendi.
  6. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Aynı durumu bende yaşadım ilk başlarda sakinlerdi ama bir süre sonra sıkıntı çıkıyor.Bence ayırmanız veya akvaryumcuya iade etmeniz hem sizin hemde balıklarınız açısından iyi olcaktır.:)

7. oznugurlu

oznugurlu

İsim:
    Ozan Uğurlu
    Arkadaşlar moli blaıklarımdan dişi olanı herkese saldırıyordu bende akvaryumdan ayırmak zorunda kaldım. sizce neden bu hırçınlığı daha çok erkek olan molilere saldırıyordu fikri olan var mı?

8. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    O balıkla bu balık yaşar ya da yaşamaz demeden önce o balıklara hangi koşulları verebileceğimizi söylememiz lazım. Moli ve melek birbirlerine çok zıt türler değillerdir ama 50 lt lik akvaryumda yanyana getirirseniz sorun çıkabilir. 100-150 lt ve üstü tanklarda hiçbir sıkıntı olmaz.Akvaryumunuz boyutu, balık sayısı ve varsa diğer türler hakkında bilgi verirseniz daha net yorum yapılabilir, saygılar...

Sayfayı Paylaş