1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Moli sürtünme...

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde ozcan13 tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Bildiğiniz gibi bettayı yolcu ettik 2 tane molik aldık.
    Molileri izlerken birşey dikkatimi çekti ön cama sürtünüyor erkek moli akvaryumcu sürtünmeyi yemi çok yiyince yapar dedi.Bende bugün yemlemeyi az yaptım yine de sürtünüyor dış parazit felan varmı diye iyice baktım ama bişey göremedim.Dişi moli ise bitkilere sürtünüyor o tabiki(hamile) biraz daha yavaş sürtüyor.Tuz atcaktım akvaryuma bitkileri yakar diye tuz da atamadım.Bu sürtünme veya kaşınma parazit mi yoksa yemi çok yemesinden mi kaynaklanıyor?Aklıma şu geliyor erkek moli su mercimeklerinin çoğunu yedi onlarda dokunmuş olabilir ama dişi moli yemedi(ben görmedim yerken) o da sürtünüyor. .8.
    saygılar:gif

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Moli sürtünme...

Balıkları aldığın esnafa selam söyle abi ve bir de deki yemek yiyince sürtünen yeni bir varyasyonu moli adında satmasın.

Balıkları gözlemle abi yeni almışsın hemen tuz, biber ve bilimum nesneleri eklemene gerek yok. Işıklar kapalı kalsın ve ısı 29 derece iyidir. Birkaç gün gözlemle bakalım neymiş.

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Moli sürtünme...

Bitkili tank da 29derece bişey yaparmıki bitkilere?
    Ama bana çok yem yiyince sürtünmeleri mantıklı geldi.Hani hayvan hazımsızlık çekiyodur çıkarmak için sürtünür smiley18.gif
    Böyle şeyler niye beni bulur.Ama balıkçıda bişey yapmıyodu öyle yarım saat inceledim ya.. :(
    Bu parazitse hemen öldürme gibi bir durum olmaz dimi?

4. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Moli sürtünme...

Bu sabah bayağa inceledim ikisinindede sürtünme var erkek çok sürtünüyor. :(

5. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Moli sürtünme...

Molileri tuzlu su banyosu yaptırdım.Yarın yine yapcam 4-5 gün böyle yapcam.İnşallah işe yarar....

Sayfayı Paylaş