1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

molilerim kabız

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde molly tarafından 18 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    Arkadaslar molilerım kabız oldular ne yapmamı önerirsiniz simdilik bezelye,ıspanak veriyorum.

2. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    Acaba haşlanmış ıspanak vermeyi deneseniz biraz olsun rahatlatabilir.Forumda arama yaparsan bulabilirsin yada yakında bir akvaryumcu varsa git bir danış derim.Durumu kritik olabilir.Ama haşlanmış ıspanağı dene bir.Nasıl yapacağını bilmiyorsan sana söyleyeyim ;

1-Ispanaktan küçük bir yaprak kopart ve cezve vb. gibi şeylerde kaynat.(10 dk. sürsün)

2-5 dk. dinlendir.

3-Sonra çok küçük parçalarla yiyebileceği şekilde at.Çok atarsan hepsini yiyemez ve akvaryuma dağılır.

burda:gif

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    molilerim kabız

Brokoli ve bezelye vermeniz düzelmeleri icin yeterli gelebilir sorun büyüklüğüne bağlı olarak elbette. Aslında bu işlemleri genele yayarak bu sorunu yaşamamak en güzelidir. Isıyı 29-30 dereceye çıkarın bu bağışıklık sistemini devreye sokar. Akvaryuma ilave oksijen sağlayın ve damacana su ile % 20 su değişimi yapın bence.

Geçmiş olsun..

4. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    molilerim kabız

Yardımlarınız için tesekkürler ama erkek molly öldü dişi hala duruyor dediklerinizin hepsini yaptım dişi molly hamile yakında yavrular inşallah hayırlısı olsun.

5. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    molilerim kabız

Su değişimi yapmanız lazım akvaryumun 3'te 1'i kadar.Yakın zamanda yaptınız mı su değişimi ?

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    molilerim kabız

Su değişimleri düzenli yapıldığı takdirde ve yemlemeye de dikkat edildiği halde balıkların kabız olma olasılığı oldukça azalmaktadır. Ama en güzeli Temel hocamın da dediği gibi bu tür tedbirleri genele yaymakdır. Hastalığa çözüm aramaktansa , hastalığa yakalanmamak için uğraşmak en mantıklısı bence...

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    molilerim kabız

Dişi molinin yavrulaması bizi sevindirir. Bezelye gibi lifli gıdaları 2-3 gün arayla balıklarınıza verirseniz bu sorunla karşılaşmazsınız. Balıklar üzerinde müshil etkisi yaptığından boşaltım sistemini rahatlatıyor. Haşlanmış bezelye tanelerinin kabuğunu soymayı unutmayın.

8. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    molilerim kabız

Bugün molimin bir yuzgecine yem yapısmıs acaba sorun olurmu ?

9. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    molilerim kabız

Yem olduğundan emin misiniz ?

10. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    molilerim kabız

Pek emin değilim bugun elime alıp cıkarmaya çalıstım ama cıkmadı yuzgecinde mikrop olabilir

11. taygun

taygun Guest

molilerim kabız

Kene gibi yapışan bir parazit olma ihtimali yüksek. Bu konu ile ilgili okuduğum yazılarda EĞER MÜMKÜNSE cımbızla laınabileceği yazılı.

12. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    molilerim kabız

Tamer abi cok tesekkür ederim biraz arastırdım balık sülüğüymüş su soğudugunda birden ortaya cıkarlarımıs ve balığa yapısırlarmıs ayrı bır yere alınıp tuzlu suda banyo ettirilmesi gerekiyormus balıgın uzerinden cıkmayanları ise cımbızla alınacakmıs :hepiniziseviyorum:

13. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    molilerim kabız

Yapabildin mi ? Yada resim gönderirsen yardımcı olabiliriz.

14. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    [​IMG] disi molimde öldü akvaryum ısısı 28 derece gunde 3 ögün yem haftada 2 kez %20 su degisimi hergun ilgileniyordum ne olduki molime

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    molilerim kabız

Benim de suyumu hafatada iki kez yuzde 20 degis ben de kabiz olurum. Biyolojik dongusu oturmus ve eski suyu seven balaiklara bu su degisimi cok fazla.

Su degisimi iyidir yerine gore ama bir denge oturtulacaksa ve akvaryumda sorun yoksa elinizi ayaginizi cekin akvaryumdan.

Ayda bir kez yuzde 20 su degisimi yeter de artar.

Kendi kendine yeten akvaryum en iyi akavaryumdur. Bir kere olsun gel abini dinle. Akvaryumun suyunu tamamen damacana su ile doldur ve onumuzdeki 5 ay su degisimi yapma.

Taban kumu nedir ?

Filtre nedir ?

Ucurup, sisirip ,patlatalim su akvaryumu. Olmadi zarar benden.

16. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    molilerim kabız

Temel Hoca'm a katılıyorum.Yani bu mesela siz normal 10 yıllık evinizde oturuyorsunuz,yeni bir eve taşındığınız da oraya alışabilir misiniz ? O hesap yani burda:gif

17. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    molilerim kabız

Valla taban kumunu teleskop akvaryumdan aldım. Şeffaf posette satılıyordu aldım. Filitre olarak akvaryumun yanında verilen hava motorunu kullanıyorum. Üzerinde SUNSUN FILTRATION PUMP JP012F yazıyor.

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    molilerim kabız

Fotoğraf eklersen akvaryumu genelden bir görelim bence. Yer konumuna bakalım diyorum. burda:gif

19. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    Temel abi resimler telefonun kamerasına sığmadı bende yan cektim inşallah bir problem olmaz

aha:

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    molilerim kabız

Boynum ağırdı bakacağım diye. :F Kum renkli taşlardan males: Plastik bitkiler males: Su yarım males: Filtre yetersiz males:

Sanırım akvaryumun eleden geçmesi gerek. Bazı basit dıy eklemeler ile filtrasyonu maliyetsiz yükselterebiliriz. Kum gerek ve biraz dekor için doğadan kaya.

Ne dersin ? Bence ölen balıkların maliyetinden daha karlı olur.

Sayfayı Paylaş