1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Molimin gözü şişti.

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 20 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Merhaba değerli akvaryum portalı sakinleri;
    Tuzlu su akvaryumuna kendimi kaptırmışken bitki akvaryumumu biraz boşvermiştim. Ama tuzlu su akvaryumumun yavaş yavaş oturmaya başlaması ile de bitkili akvaryumumun bakımlarını yapmaya tekrar başladım. Ama bu bakımları yaparken gözüme bir şey takıldı. Molilerimin birinin gözü şişmişti. Neden olabileceği konusunda hiç bir fikrim yok. Yaklaşık 1 yıldır benimle olan bir balık. 25-30 litrelik boş bir karantina akvaryumum var. Onu karantina olarak kullanacağım. Sizce bu balığa nasıl bir tedavi uygulamalıyım? Resimler çok iyi çıkmadı ama yeterince bilgi verebileceğine inanıyorum.

Saygılar...

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Molimin gözü şişti.

Gözde bariz bir şişlik var ve ben bunun su değerlerinden kaynaklandığını düşünüyorum. Yemlemeyi aksatmadın inşallah ?

3. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Molimin gözü şişti.

Hayır tabiki aksatmadım. Diğer balıklarda yok bu balıkta var. Ama daha önce oldu diye hatırlıyorum. Neden olabilir?

4. ercan68

ercan68

İsim:
    Ercan Suzan
    Molimin gözü şişti.

"pop eye" diye arama motorlarında aratırsanız gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. Zaman zaman bendeki erişkin molylerde de oluyor. Düzenli su değişimi yaptığımda düzeliyor. ilerlemiş safhada ayrı bir tankınız varsa metilen mavisi kullanarak çözüm saglayabilirsiniz.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Molimin gözü şişti.

Ercan beye kaılıyorum Görkem. Su değişimlerini kasatmadığını düşünebilirsin ancak bazen su değişimlerinin miktarı genel su değerlerini toparlama yetmiyor. Akvaryumdaki her balığın bağışıklık sisteminin gücü farklı farklı oluyor. Bir sonraki su değişimine kadar bazıları düşükte olsa olumsuzlukları tolere edemeyebiliyor.

Sayfayı Paylaş