1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

moly doğurmayacakmı

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde gökhan tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. gökhan

gökhan

Yetişkin molly balığımı alalı 2 ay oldu hiç yavrulamadı karnı bayağı bir şiş ama balık hala çok hareketli nezaman doğurur bu canlı? Ayırmalımıyım? Diğer dişi molym doğurmuş galiba karnı düzleşmiş.

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Yüzgeçlerinde titreme varsa hamiledir. Çok küçük titremeler olabilir. Hamile balığı yavruları yenmeyecek konumdaysa ayırmanıza gerek yok ayırsanız bile anne kendisi yiyecektir dişi 3 erkek 1 oranına yakınsa dişiniz rahatsız edilmez strese girmez ve ölü doğumlar yaşamaz. Sağlıklı yavrular dilerim.

3. gökhan

gökhan

Titreme ne kardeş? Öncedende balık besledim hiç öyle birşey görmedim şimdiye kadar. İlginçmiş.

4. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Merak etme Gökhan yavrularlar.Ben palyaçoların yanına siyah moli attım tuzlu su akvaryumunda bile yavruladılar.Seninkinde mutlaka yavrularlar.

gökhan bunu beğendi.
  5. gökhan

gökhan

3 kılıçkuyruk 3 moly 2 beyaz moly var yavruları yerlermi acaba bitkiler 2 limon 4-5 parça ufak ufak zeytin var yavrular için saklanacak bi yer yok gibi

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Yan yüzgeçlerde ufak çaplı titreme hareketi yaparlar... Onu görebilirsen canlı doğuranın kısa zamanda doğuracaktır...

7. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Yavrulamak için ideal su sıcaklığı 23-27 derece arasıdır. Üzerinde veya altında dişiler yavrulamazlar. Bende 2 plati 1.5 aydır hamile ama su sıcaklığından dolayı yavrulamadılar. Bilemiyorum belki yüksek sıcaklıkta yavru gelişimi falan duruyordur. Eminim uzmanlar daha iyi bilirler.

Erman Pehlivan, gökhan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bir arada sıcaklığın yavrunun cinsiyetini değiştirdiği konuşuluyordu 25 derece altı şu 25 derece üstü bu gibi... Ama tam olarak bilemiyorum. Strese girmesin balığı yeter yavruluğa alma bol bitkili yap gerisine karışma. : )

gökhan bunu beğendi.
  9. gökhan

gökhan

evet havalardan dolayı akvaryumun sıcaklığı fazla 30 derece, soğutmaya çalışmıyorum böyle yüksekte olsada sabit ısıda kalması daha doğru bence. balıklarımdanda anlaşılıyor zaten hepsi kıpır kıpr akvaryumda yaşıyorlar. hamile molly bile çok hareketli. hamile balıkların daha sakin olması lazım ama benimkilere nerdeyse akvaryum dar geliyor temel2:
    şuanda bitki bulmakta zorlanıyorum internette buldum onlarda pahalı. bendekilerede zaten sıvı gübre lazım yaprakları çürüyor o yüzden yavruluğa almak zorunda kaldım

10. gökhan

gökhan

sonunda 30 tane yavruladı oda kurtuldu bende

Sayfayı Paylaş