1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mondial Binek Motoru Sorun

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Eagle43 tarafından 27 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga
    Mondial 151 rs binek motorum var, benzin göstergesiyle ilgili bir sorun var .Tamirci şamandıraya baktı sorunu bulamadı vaktim kısıtlı olduğu için yaptıramadım.Sizce şamandıra haricinde başka ne sorunu çıkartır gösterge? Bazen gelip gidiyo kontak açtığımda az bişi yükseliyo bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Motor bineriz ama mondial göstergesi neden göstermez bilmem.
    Gösterge mekanik ise şamandıra dışında ibre de sorun olabilir. Saati söküp bakmak lazım. Tamirci nin de şamandra yı kontrol edip göstergeye bakmaması garip. İyi bir tamirci bul kendine bence.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Eagle43 bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    +1 Birde hasar vermeden bir şeyle göstergeye vur,belki oksit paslanma olmuş ola bilir...

Eagle43 bunu beğendi.
  4. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga
    Teşekkürler yorumlarınız için, Kendim sökmeyi düşünüyorum göstergeyi o yüzden konu açtım.Tamircide fazla kalmadım sadece şamandırayı kontrol ettirdim.Onda herhangibir sorun çıkmadı.Alparslan bende oksitten şüpheleniyorum kendim yapmayı deneyeceğim inşallah göstergeyi komple çöpe atmayız :)

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mondial tecrübem yok ama kapıda 50. Honda Today motorum var, lastiği patlak. :D Satılık bu arada, reklam yapayım.

Eagle43 bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Zaten şu anki durumu çöpe doğru iş yapmıyor,bozmadan açıp oksit,temassızlık var mı diye bak...:)

Eagle43 bunu beğendi.
  7. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga
    Elim yatkındır tamir işlerine bir deneyeceğiz artık :D Türk işi tamir uygulayacağız içini açmak üflemek ve kapamak olduysa senindir olmadıysa çöpün :D

Alparslan bunu beğendi.
  8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Açmışken içini contact cleaner spreyler ile temizlersen, faydası olabilir.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Eagle43 ve Alparslan bunu beğendi.
  9. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    İşin aslı üst düzey motorlarda bile çok doğru çalıştığını söyleyemem bu şamandıraların, hatta çoğu büyük motorlara, özellikle chopper'lara koymazlar bile.Ben Kawasaki zl 600 kullanıyorum benim motorda yok mesela. Açıp açıp içine bakar koklarım :) :)

Tavsiyem benzin aldıktan sonra kontak kapalıyken motoru şöyle bir salla sonra kontak aç, gerekirse tekrar et.

Eagle43 bunu beğendi.
  10. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga
    Teşekkürler yorumlarınızı esirgemediğiniz için, sökmeye başlayacağım sonucu yazarım artık :)

11. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Gösterge ibrelimi, ışıklımı? Muhtemelen şamandıradan gelen kablonun bağlantısında sıkıntı vardır.

Eagle43 bunu beğendi.
  12. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga
    Hakan bey gösterge ibreli, söktüm ama herhangibir arıza göremedim kablolar, paslanma, temassızlık hepsini kontrol ettim, sağlam bir tamirci bulup göstermek en iyisi olacak olmazsa yenisini alırız artık :)

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O zaman şamandıra bozuk hareket etmiyor...

Sayfayı Paylaş