1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Moss Ball Üretimi

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde taygun tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. taygun

taygun Guest

Herkese Merhaba,

Moss Ball'ların çoğaltılması konusunda tecrübesi olan var mı?

Saygılar

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Moss Ball Üretimi

Evet var ne olmuş Tamer abi moss ball lara :cekingen:
    Geçen yıl aldığım bir top moss ball ı deneme amaçlı parçaladım bir sene içinde ayırmış olduğum parçalar ancak iki katı büyüyebildiler sonra sıkıldım ve Abdullah abi ile müşterek akvaryumcumuz olan Cüneyt abiye bir poşet bitki ile beraber birkaç küçük cüce vatoz yavrusu karşılığı verdim, sanırım Abdullah abide birkaç parça var onlardan.
    Ayırdığım parçalar tekrardan topaklanmadılar ayrıca çok pislik tutuyor moss ball sıkılmamın en büyük nedenide budur

3. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Moss Ball Üretimi

Cüneyttekilerin hepsine el koydum... Adam gitti attı karanlık buz gibi suya zavallıları... Vicdansız... :F

Şaka şaka... Bir proje kapsamında aldım projeye start verdim elimde yine bayı ar geri götürüp vereceğim... Zaten bir kısmını kullanmak için şimdilik darpsız gasp ediyorum demiştim... İşim bitti... Kendileri de kullanılıp sokağa atılamak üzere olan mendiller gibi hissediyorlar kendilerini, suratlarından anladığım bu... :D Yarın Cüneyt'teki makberlerine kavuşmuş olurlar... Bir gönül vermiş hobici gelip almadıkça...

Bu arada proje çalışmaları sırasında maalesef bir kısmı kaynatıldı, yanlışlıkla ve telef oldu... Allah kaybedilen moss ball'lara gani gani rahmet etsin ve geride kalan ball'lara da sabır ve uzun ömürler versin... em32.gif

4. taygun

taygun Guest

Moss Ball Üretimi

Hatırladım Emrah, Geçen sene senin akvaryumunda akvaryumunda açılmış bir moss ball vardı. Baya parçalanmıştı diye hatırlıyorum.

Demek bir daha iflah olmadı. Benim moss ball da bayağı büyüdü. Ne zaman yavru verecek diye bakıyorum ama tık yok. :F Proteinli yem versem mi acaba üremesi için? haha:

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Moss Ball Üretimi

Bildiğim kadarı ile moss ball doğada hızlı akan sulardaki yosunların yuvarlanarak bu hale gelmesi ile oluşuyor o yüzden akvaryumda böyle bir şansı yok, büyüyor ama dağınık olarak :)

6. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Moss Ball Üretimi

Doğruysa benim proje tutar demektir... :heyo:

7. taygun

taygun Guest

Moss Ball Üretimi

Bu hafta inşallah bu konuda bir yazı bulursam çevirip burada yayımlayacağım.

Emrah, çoktandır soracaktım kısmet olmadı. Cüceler ne alemde? Benimkilerin yarısını görebiliyorum akvaryumlarda.

8. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Moss Ball Üretimi

Oldukça küçükler zaten Tamer abi öyle arada görünüyorlar ama sanırım azaldılar.

9. taygun

taygun Guest

Moss Ball Üretimi

Benim bir damızlığım öldü nedense. Uzun zamandır ilk defa balığım ölüyor. dön:gif

Sayfayı Paylaş