1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Motorlu Akvaryum Üretim Filtresi

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde DALGIÇ tarafından 21 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Sadece 1 aded japon yapıştırıcısı ve ufak kafa motoru ile 15 dakikada üretim filtremiz kullanıma hazır oluyor. İlk önce mıknatıslı milin kapağını çıkarıyoruz daha sonra bu kapağı sünger filtrenin hava çubuğuna japon yapıştırıcısı ile yapıştırarak kurumaya bırakıyoruz sonrasında kapağı kafa motoruna yerleştiriyoruz. Son olarak herzamanki gibi hava çubuğunu sünger filtremize takarak kafa motorunu çalıştırıyoruz. Artık maksimum temizlik yapan fakat yavruları çekmeyen güvenli bir filtremiz oluyor. Temizlik çok iyi akıntı tatlı yavrular mutlu umarım işinize yarar. Aynı filtrenin plastik parçalarını birbirne ekleyerek birden fazla sünger filtre kullanılarak filtre hacmi arttırılabilir. Su yüksekliği problem olursa yatay şekilde yatırılılarak kullanılabilir yakında onuda denerim 3 4 aded filtreyi birbirine ekleyerek en arka cama yatırsak mesela hem debi düşmüş olur hemde filtrasyon daha sağlam olur.

A-P bot mesajları kafasına göre düzenliyor kim bu A-P bot:=) Başlık motorlu üretim filtresi idi değiştirmiş. Daha önceki konularımdada benzer problemi yaşadım neden kafasına göre düzenliyor.

Ekli Dosyalar:

vanlyy ve ENVER bunu beğendi.
  2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Düzenleyen bot değil :)
    Yöneticiler düzenliyor, bot istatistikleri tutarak sonuçlara göre işlemler yapıyor.
    Yöneticiler, imla hatası veya arama motoru optimizasyonuna uygun hale getirmek amaçlı düzenleme yapar.

Alparslan bunu beğendi.
  3. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Motorlu akvaryum üretim filtresi biraz saçma olmuş o yüzden başlığı görünce tuhaf geldi:)

4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    İdare et, insanlar hep saçma şeyleri arıyor demekki :D

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık pratik ve işlevsel olmuş. Bu tarz bir filtrenin bir kenarda her zaman hazır bulunmasının faydalı olacağını düşünüyorum.

6. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Teşekkürler Temel abi özellikle hava motorunun sesinden bıkanlar için birebir.Tüm yavru akvaryumlarındaki filtreleri çevirerek hava motorlarını iptal ettim en kalitelisinin en sessizinin allah belasını versin o ne sesmiş öyle, kullanırken bir süre sonra rahatsız olmuyoruz kulak aşina oluyor,motor sesi telkin etkisi yapıp beynimi kemiriyormuş haberim yok :koptum:

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş