1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mpanga Yumurtaları Kırmızı Renkli

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde eray tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. eray

eray

Yer:
    NEVŞEHİR
    İsim:
    ERAY TAŞPINAR
    Arkadaşlar herkeze öncelikle merhaba. Akvaryumun su degişimi zamanı geldigi için suyunu degiştirdim ve bunu üzerine yeni aldıgım damızlık altı mpanga agzına yumurta aldı fakat kusturma işlemini yaptıgımda yumurtaların kırmızı renkte oldugunu gördüm sebebi sizce neden...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kusturma işlemini erken yapmışsın ve buna neden ihtiyaç duyduğunu sormak gerek? Kaç gündür yumurta taşıyan dişiyi kusturdun?

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Balıkları en az 13-15 arası bir süre bekledikten sonra kusturmak iyi olur. Bu zamanda balıklarda alışır yumurta tutmayı öğrenirler. Ben bu aralıkta kusturup havası iyi ayarlanmış kuluçka makinesine alırdım.

4. eray

eray

Yer:
    NEVŞEHİR
    İsim:
    ERAY TAŞPINAR
    3-4 gün olmuştu yumurtayı agzında tutmadıgı için kusturdum peki pembeleşmeye nasıl engel olurum...

5. eray

eray

Yer:
    NEVŞEHİR
    İsim:
    ERAY TAŞPINAR
    13- 15 günler arasında yumurtalarının tamamen anne agzından cıkacagını biliyorum fakat akvaryumum kalabalık oldugu için balıklar yumurta tutmuyor o yüzden kusturdum ama daha önce hiç pembeleşme görmemiştim yumurtalarda o yüzden merak ettim.

Sayfayı Paylaş