1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mucevher Yumurtaları hergun eksiliyor.

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde egouard tarafından 26 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Merhaba arkadaşlar.Ben antalyadayken 50 tane yavru yumurtadan çıkmış ve kumun uzerinde oynamaya başlamışlar.Sonra 5 gunde bu sayı 15'e duşmuş.Ben geldiğimde 9'du.Hemen erkeği ayırmıştım dişi bakıyordu.Ardından 9'dan 6'ya duştu.Bugun sabah 5'e duştu.Şimdi baktım 3'e duşmuş.Noluyo bunlara ya? Hayır yani o kadarda iyi bakıyorum.Anneleri yemliyor,ben yemliyorum,sadece 85 litreyi onlara ayırdım.İyi oksijen veriyorum.Dış filtre v.s herşey var yinede oluyolar anlayamadım gitti.

2. selimbalim

selimbalim

Yer:
    Çorum
    İsim:
    selim balım
    Hobiye 1 sene kadar ara vermiştim. Adını tam hatırlamıyorum ama yavrular için hava borusuna filitre takıyorsun o temizliyor
    akvaryumumdan kareler | İzlesene.com Video#
    Bu benim eski bir videom bu videoda var zebrayı ayırmıştım orda siyah bir filitre görürsünüz yavru tankıma kurduğum onu tavsiye ederim hem yavrulara zarar vermez hemde havalandırma filitreyi teke indirirsiniz. Yavrular çok küçük olduğundan sinekliğe gittiği zaman balıklar çekmiş olabilir sinekliğinde açılma olmuş olabilir. Veya anne strese girdiğinde yiyebilir. Ben yumurtayı görür görmez çömlekte çömlekle birlkte yavru tankına alıyordum yavruların yüzmeye başladığı 2. gün ise anneyi ayırıp yavru tankına su piresi koyuyordum tavsiye ederim.
    2 dk 50 saniyede görünüyor o filitre havalandırma

egouard bunu beğendi.
  3. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Peki teşekkur ederim anne balıklar yuzdukten 10 gundur burada o yuzden yemiş olabilir.Bidahakinde ayırıcam ve dediğiniz filtre pipo filtre .Teşekkurler.

4. selimbalim

selimbalim

Yer:
    Çorum
    İsim:
    selim balım
    Evet pipo filitre adı aklıma gelmedi 1 yıldır akvaryumla ilgilenmiyordum unutmuşum zamanla. 10 gün uzun süre balıklar yüzmeye başladıktan 3-4 gün sonra aşırı boy atmaları oluyor anne tanıyamayabiliyor bu süre içindede yeme olasılığı çok büyük.

5. selimbalim

selimbalim

Yer:
    Çorum
    İsim:
    selim balım
    Akvaryum hobisine dönme sebebim ise hem balıkları insan arıyor hemde arkadaşımda gördüğüm lepistes plati moli kılıç kuyruk bunları yavruya alıştırmış olması. akvaryumunda büyük 20 balık var ve her boyutta yavru var hiç bir balığı yavru yemiyor çok farklı hoş hoş bir görüntü olmuş. bu chiclidleride alıştırabilirsek çok iyi olucak aslında.

Sayfayı Paylaş