1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mushroom

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde kartal tarafından 29 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Mercana geçişte beslenmesi kolay türler arasındadır yeni başlayanlar için ial dir bakımı kolaydır.

25-27 derce arasında keyiflidir.

1,023 1,025 arası tuzluluk.

Işık ihtiyacı ortadır.

Besin olarak trance elment ve ağzına karides parçsı bırakılabilinir.

Çok zor olmayan bir türdür ışıya çok fazla ihtiyaçları yoktur orta derce ışık almarı yeterlidir üremesi için yeterli büyüklüye gelmelidir.

Üremsesi fraglanarak veya kendi üremesini bekleyerek olmaktadır.

Fraglanğı zaman akıntının şidetl olmadığı ve ışık alan bölgede,yapışşmasını istediğiniz kayaya tülle sarılmış şekilde beklenmelidir.

Kendi üremesi ise ışıya doğru yol alırken geride küçük mushroomlarını bırakırlar veya da hareket etmemişte olsa yakınlarında üremiş olduklarını görebilirsiniz.
    Bu üreme yeterli boyalara gelikten sonra meydana ğelir burda da ışıya ve diyer besinlere ihtiyaçları vardır.
    Bu besinleri özellikle vermeye mercan akvaryumlarında gerek yoktur zaten diyer mercanlarınız için verilen besinlerden faydalanıcaklardır.ışık şiddetide biraz arttığında büyümesin de gözle görülür artışlar fark edilecektir.
    Buda ışık çok istemez önemsemeyin denmenin önüne ğeçmiş olan bir durumdur.

NOT:Resimler bazı siteler den alınmıştır kendi akvaryumum dan değildir.Bilgiler ise yazılırken direk bir siteden alınmamıştır.Daha önce okuduğum ve araştırdığım bilğileri kendimce derleyip özet şeklinde yazmaya çalıştım umarım beğenilir ve faydalı olur saygılarımla.
    saygılar:gif

Turuncu mushroom

Mavi mushroom

Kırmızı mushroom

fil kulağı mushroom

spoted mushroom

water melon mushroom

Purpel mushroom

Metalik yeşil mushroom

Stripe mushroom

Hairy mushroom

Tona mushroom

Umbrella mushroom

Süpermen mushroom

Marbled mushroom

ozgun_cyprus, hayrett38, murer ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerinize sağlık güzel bir tanıtım ve sağlıklı yaşatma bilgilerini içeren bir paylaşım olmuş. Gerçekten yerini severse hobiciyi güldüren bir mercan türü. Kendi tecrübelerim ile akvaryumumda zaten ileri derece üremelerine şahit olduğum bir tür. Dekoru tamamen farklı türleri ile kapladığı akvaryumlar da güzel görünüyor.

Teşekkürler...

3. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Çok değerli mercanlar arasında yer almıyor ama çok güzel renklere sahipler. Bence önemli mercanlar sıralamasının sonunda yer alsa yine de yer almalılar önemli mercanlar arasında.

Çok bir zorluğu yok ama gerek çeşitliliği gerekse görsellik ve dekorda tam bir resif havasını vermekte önemliler tabi bunlar benim düşüncelerim farklıda düşünülebilinir ama mushroom sevenler benimle aynı düşünceye sahiptirler büyük ihtimalle.

saygılar:gif

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Paylaşım güzelde, hatalı bilgilendirme var.3 tane fotoğrafı koyulan Fungialar, mushroom türü değildir.Sert iskeletli mercanlar sınıfına girer, LPS türünden çeşitli renkleri olan güzel bir mercandır. :)

kartal ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yanlış bilgi değilde yanlış fotoğraf diyelim. Çıkarılması gerekenleri çıkardım.

6. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu

Evet çok haklısınız.Şimdi araştırdım da gerçekten sert sınıfında ama benim koyduğum resimlerde dikkat etmiş sseninz hairy tarzında mercanlardı.Benim de burda hatam sert mercanlarla alakamın olmadığı gibi bilğimde yok ben fungia ları yani haiy rarzında olanları yumuşak sınıfında zannetim kendiside zaten fungia mushroom diye adlandırılıyor.

Birde şöle bir durum var fungia anemon türünden bir canlıyada verilen bir isim sanırım fungia isminin çok kullanılmasın dan kaynaklanan bir hata oldu kusura bakmayın.saygılar:gif

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. yusufk14

yusufk14

Ya mushroom "mantar" demekti ingilizcede herhalde

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet mantar demek haklısın.

Sayfayı Paylaş