1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

NİKON COOLPIX S3200

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Ankaraguclu tarafından 4 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Merhabalar Portal Ailem
    Fotoğraf Makinam Bugün Elime Ulaştı. Makina Konusunda Acemi Olduğum için Konu Açarak Hem çok çok net görüntü Ayarlarını Yapmak hem Tartışma vs :) Görüntü Olarak hem Akvaryumda hemde diğer yerlerde Tek bir Sistem halinde kullanmak istiyorum mümkünse tabi :cool:
    Kamera Tipi Kompakt dijital fotoğraf makinesi
    Etkin Piksel (Megapiksel) 4608 x 3456 (16M yüksek), 4608 x 3456 (16M), 3264 x 2448 (8M), 2272 x 1704 (4M), 1600 x 1200 (2M), 640 x 480 (VGA), 4608 x 2592 (16:9, 12M)
    Lens 6x optik zoom; f=26-156 mm / F/3.5-6.5
    Titreşim Azaltma Elektronik VR
    Dijital Zoom 4x'e kadar
    LCD Monitör 6.7-cm (2.7 inch); 230,000-nokta,yansıma önleyici kaplama ile TFT LCD monitör
    Depolama Birimi SD hafıza kartları (SDHC ve SDXC uyumlu) ve dahili hafıza (yaklaşık 42 MB)
    Depolama Sistemi Fotoğraflar: JPEG Ses doyaları (Voice Memo): WAV Filmler: MOV
    Çekim Modu Otomatik mod, Sahne modları, Akıllı portre
    Otomatik Program Modu Otomatik sahne seçimi, Portre, Manzara, Spor, Gece portre, Parti/iç mekan, Plaj, Kar, Gün batımı, Alacakaranlık /şafak, Gece manzara, Yakın çekim, Yemek, Müze, Havai fişek gösterisi, Kopya, Ters ışık, Panaroma yardımcısı, Evcil hayvan portre
    Çekim Modu Tek, Sürekli (Yaklaşık 1.3 fps'de 6 kareye kadar), BSS (En iyi çekim seçici), Çoklu çekim 16 (tek patlamada16 kare)
    Video Kayıt HD720p (1280x720), VGA (640x480), QVGA (320x240)
    Pozlama Ölçüm Sistemi 256-segment matrix ölçüm, Merkez ağırlıklı ölçüm, Noktasal ölçüm, Yüz öncelikli AE
    Hassaslık Otomatik (Otomatik kazanç ISO 80'den 1600'e), Otomatik sabit aralık (ISO 80 t- 400, 80 - 800), Manuel seçim: ISO 80, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200
    Beyaz Ayarı Otomatik, Önceden belirlenmiş manuel, Gün ışığı, Ampul, Floresan, Bulutlu, Flaş
    Self-Timer 2 ve 10 sn bekleme
    Flaş Senkron Modu Otomatik, Kırmızı göz azaltma ile otomatik, Kapalı, Dolgu flaş, Yavaş senk.
    Desteklenen Diller Toplam 29 dil: Çekçe, Danca, Almanca, İngilizce, İspanyolca, Yunanca, Fransızca, Endonezya dili, Italyanca, Macarca, Flemenkçe, Norveççe, Lehçe, Brezilya dili, Portekizçe, Rusça, Romence, Fince, İsveççe, Vietnamca, Türkçe, Ukraynaca, Arapça, Basit Çince, Geleneksel Çince, Japonca, Korece, Tai dili, Hintçe
    Güç Gereksinimi Şarj edileblir Li-ion Pil EN-EL19, AC Adaptör EH-62G (opsiyonel)
    Boyutları Yaklaşık 94.8 x 57.8 x 19.5 mm (çıkıntılar hariç)
    Dahili Aksesuarlar Kamera askısı AN-CP 19, Şarj edileblir Li-ion Pil EN-EL19 (pil kılıfı ile), Şarj AC Adaptörü EH-69P, USB Kablo UC-E6, A/V Kablo EG-CP14, ViewNX 2 CD
    Ağırlık (pil ve hafıza kartı ile birlikte) Yaklaşık 128 g (pil ve hafıza kartı ile)

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Miraç hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kulan,bana tarif et deme icraatı görelim.
    Maşallah kardeşim...:nazar:

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Teşekkür Ederim Kardeşim En iyisi Senin olsun ;)

Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merak ettim kardeşim bir şeyler çek bakalım yaw...temo4

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Buyur Kardeşim :) Uykuda Rahatsız ettik Balıkcıkları :D

Alparslan bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Makine çok güzel ilerliyen zamanda dahada iyi inceliklerini kavrarsın...:)

7. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Flaşı kapatıp, makinayı oynatıp titretmeden akvaryumun kendi ışıkları ile çekim yaparsan, çok daha iyi sonuçlar alırsın.

8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Özdemir abi Aynen Uyguladım Çoook Süper Görüntü Çıkıyor Ortaya :) Yarın Güncelleme Yapacağım Konuya resimler eklerim.

9. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Kardeşim hayırlı olsun iyi günlerde kullan..

Makineni ne kadar az titretirsen o kadar daha iyi sonuçlar alırsın. Hoş senin makinen de vr önleyici sistem mevcut. Bunun faydasını çok göreceksin. Makinenden o ayarları aç ve VR aktif tut. Böylece elin hafif titrese bile makine bunu kendisi tolere edecektir ;) Hoş VR çok çabuk pili tüketir ama daha kaliteli sonuç alırsın (Tripod hariç konuşuyorum. )

Makinem var kenarda dursun deme bence ;) Elinden makineyi düşürme.. Çünkü ne kadar çok çekersen o kadar elin makineye daha çok yatkınlık alıp daha güzel kareleri çekebilirsin ;)

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Miraç sen bu işi çözeceksin...temo4

11. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Teşekkür Ederim Eyüp abi daha Güzelleri Sizlerin Olsun.Tamam VR Yi aktif yaparım. Abi Elden Düşürmede Bataryayı Mahvederim öyle hep resim çek sonra şarja tak batarya dayanmaz :)

;) İnşallah

Alparslan bunu beğendi.
  12. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Korkma bataryalar ucuz en kötü batarya yenilersin :D
    Ben 2 ay önce D 3100 makineme 70-300 vr lens aldım 2 ay içinde 15 000 fotoğraf çektim :D Şimdi incığını cıncığını biliyorum...
    Makineyi çözmek istiyorsan o zaman bir süre makineni tanıyana kadar bol bol fotoğraf çekeceksin ki daha sonra lazım olduğunda hüsrana uğramadan kaliteli fotoğraf çekesin ;)

13. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    :D Boş Kaldıkça Çekim yaparım abi Yoğun çalışıyoruz.

nemesistr bunu beğendi.
  14. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Tamam kardeşim;)
    Tekrardan hayırlı günlerde kullanman dileğiyle :)

15. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Teşekkürler abi :)

16. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Ooo yakışır hemşehrime hayırlı günlerde kullan Miraç.

17. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Tesekkur ederim Mustafa abi en iyileri sizlerin olsun.

18. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Makinada 1 GB'lık Hafıza Kartı Takılı Fakat Çok Az Video Ve Fotoğraf Çekiyor Neden bunun bir ayarı Varmı ?
    1834 Adet Fotoğraf , 3Dakika 42 Saniyede Video Çekiyor Nasıl Uzatabilirim Süreyi ?

nemesistr bunu beğendi.
  19. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Fotoğraf kalitesini düşürerek fotoğraf sayısını artırabilirsin kardeşim. Videoya gelince onun da bir kalite ayarı olması lazım ordan oynayarak süreyi attırabilirsin ama benim sana tavsiyem kaliteleri fazla düşürme. Onun yerine hafıza kartı al ;) Kalite düştükçe insanın fotoğraf çekesi kaçıyor çünkü...

20. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Eyüp Abi Dediğini Denedim oldu HD Çekim 3 dakika vga çekim 30 Dakika ya çıkıyor. Hafıza Kartı 1 GBlık abi yeni aldım ama Dediğim gibi işte 1834 Fotoğraf çekiyor

Sayfayı Paylaş