1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano İlk Deneyimim; Forumu Takip Ederek

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde emre.hn tarafından 22 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. emre.hn

emre.hn

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    emre hun
    Öncelikle merhaba bu forumu takip ederek kurduğum akvaryumum yeni resimlerini çekebildim, maalesef siz üstatlarla geliştirmek istiyorum tuzlu su deneyimimi.
    Değerli fikirlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.
    Ana tank:60x35x45
    Sump:53x20x25
    Aydınlatma:2x24 t5 10000k beyaz ve 1 acnitic blue hopar
    Ps:Nac5 curve
    Akıntı:Resun 3000
    Kafa motoru:SEA star 2800l/h

10276009_10152401587023058_7929887215181604374_n.jpg 10289876_10152401587068058_4989119892401589548_n.jpg

Ekli Dosyalar:

veysel, Montimahir ve Alparslan bunu beğendi.
  2. emre.hn

emre.hn

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    emre hun
    içinde 2 adet percula ve cleaner shrimp bulunmakta henüz 2 haftalık yorumlarınızı bekliyorum üstatlarım

3. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Hoşgeldiniz,keyifli paylaşımlar 2 haftalık bir akvaryuma canlı girmek biraz acele gibi geldi bana umarım kayıp yaşamazsınız. Diatom heryeri sarmış gözüküyor conch ve snail girişi yapmanızı tavsiye ederim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. emre.hn

emre.hn

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    emre hun
    Haklısınız biliyorum biraz akvaryumcununda gazına gelip birazda tabiki en büyük zaaf hevesime yenik düşmem her yeni hobici gibi conch ve snail malasef izmirde bulamadım :( kayalarım kürlenmiş aldım bu yüzden sorun olmaz dedi akvaryumcu ama görcez tabiki umarım kayıp yaşamam.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz, akvaryum ve ekipmanlar uyumlu çok güzel, hayırlı olsun...

emre.hn bunu beğendi.
  6. emre.hn

emre.hn

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    emre hun
    Hoş bulduk teşekkür ederim.

7. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Hoş geldiniz, güzel bir başlangıç olmuş.

emre.hn bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hoş geldiniz, kurulum hayırlı olsun. Diyatom başlamış bir kaç adet conch ve snail ekleyin temizlik ekibi olarak faydası olur. Balıklar biraz erken eklenmiş ama 15-20 gün daha balık girişi yapmayın sıkıntısız geçsin bu dönem. Kaya dizaynı da güzel olmuş üstünde mercanlar kapladığı zaman çok renkli güzel bir tank olur.

9. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Evet izmirde canlı konusunda sanki biraz sıkıntı var yada acemiyim. Ama Resif den Yasin beyle görüşebilirsin.
    Yada arkadaşların başka önerileri olacaktır. Canlı konusunda önerileriniz nereleridir ?

10. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Akvaryum guzel olmuş havalar guzellesti. Gidin kayalardan snail kumluk alandan da conch toplayin :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emre.hn bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun gayet başarılı görünüyor. Zamanla titiz canlı seçimi ile çok daha güzel olur. Temizlik yapacak ve görüntü olarak da güzel olan yangın karides yanında bir iki adet conch eklenebilir.

emre.hn bunu beğendi.
  12. Fatih YUCESOY

Fatih YUCESOY

İsim:
    Fatih YUCESOY
    Bu topladığımız snail filanı direk akvaryuma nasıl koyacağız. Yeni olduğum için açıkcası tam bilgim yok. Kendi tuzlu suyumla alıştırıp sonra akvaryuma alacağız değil mi?

13. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Evet tuz orani cok farkli olacağından cok uzun surede yavaş yavaş alistirarak ekleyin canlıları.

14. emre.hn

emre.hn

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    emre hun
    Teşekkür ederim, siz üstatlar sayesinde şimdiden daha büyük bir akvaryuma heveslendim bile. :) Ama önce bunda biraz tecrübe kazanmak istiyorum. Conch ve snail arayışına devam en olmadı dediğiniz gibi kendim gidip arayacağım pazar günü Foça'dan. Yangın karidesi de akvaryumcudan bakacağım bulamazsam nette var teşekkür ederim abilerim.

veysel, YIKIKTEMO ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  15. emre.hn

emre.hn

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    emre hun
    Yeniden merhaba bugün foçadan snail ve hermit topladım 3er tane akvaryuma ekledim conch bulamadım :( bir tanede arkadaş domates anemon verdi orda kendine topluyodu henüz suyum çok yeni olduğu için olmıcağını düşündüm ama bir saat alıştırdıktan sonra yavrulukta akvaryum içine aldım ama büzüşmeye başladılar yorumlarınızı bekliyorum hermit ve anemon hakkında

16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bir foto ekle bakalım nedir durumları, genelde sağlam canlılardır toparlarlar kendilerini beklemek lazım.

emre.hn bunu beğendi.
  17. emre.hn

emre.hn

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    emre hun
    image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      76,3 KB
      Görüntüleme:
      342
  18. emre.hn

emre.hn

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    emre hun
    Ekledim Veysel abi bide snailler akvaryumdan dışarı çıkıyo acaba farklı bi türmü bnm topladığım

19. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Yok onlar takılır öyle elinle su içine itiver :) eklediğin canlilar genelde dayanıklıdır. Ama yinede gozun uzerlerinde olsun. Kayanin görünümü çok hoşuma gitmedi. Çok ağır bir kayaya benziyor doğrumudur ? Bu arada diatom başlamış hayirli olsun ;)

muratmurat ve emre.hn bunu beğendi.
  20. emre.hn

emre.hn

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    emre hun
    Işığı açınca daha çok büzüşüyolar sanki :( evet kayanın sağ tarafı tek parça ağır olması problem yaratırmı. Conch bulamadım ama hermitler kumu temizledi bembeyaz yapıyolar gezdikleri yerleri conch ihtiyacı hala varmı

Sayfayı Paylaş