1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano-Arslan

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Ufuk_Arslan tarafından 1 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. ömer_

ömer_

İsim:
    Ömer KÖMÜRCÜ
    Ufuk Bey
    Buyrun getirin benim tanka koyalım. Sonrasındaki yakalama işi büyük sıkıntı olur ama en azından isterseniz deneyebiliriz.
    Yada biraz büyük kapasiteli bir UPS alın ve sadece Isıtıcı ve hava motoru bağlayın en azından

Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  2. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    teşekkür ederim ömer bey. şuan için işteyim. akşama kadar yapacak bişey yok artık. eger akşam yine elektrik olmaz ve canlılar yaşıyor olursa sefaköy de bir arkadaşım mevcut ona götürecegim bir umut.

ömer_ bunu beğendi.
  3. ömer_

ömer_

İsim:
    Ömer KÖMÜRCÜ
    Rica ederim Ufuk Bey
    Canlılara göz göre göre zarar gelmesine gönlüm razı olmaz. Yapabilecek birşey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moliro ve Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  4. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    evet elektrikler halen yok akşam 8 gibi sözüm ona gelecegi belirtiliyor. sonuc olarak bugunde elektrik yok. şimdi bana bir avukat lazım. lütfen icinizde avukat olan ve bana yardım edebilecek biri varmı?
    maddi manevi ben zararımı bedastan nasıl alırım. lütfen bu konuda avukatlardan bilgi alabilirsem sevinirim. tüketici hakem heyeti falan sadece elektronik eşya arızasına karışıyor. canlılarla ilgili bir acıklama yok yada evdeolan diger durumlarla ilgili

5. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Elektrikler geldi. bir kac resim geldi sanki canlılar yaşıyormuş gibi algıladım resimde şimdi biz gidene kadar eve 1 2 saatlik sürede su biraz olsun ısınacaktır. bu surecte canlıların daha fazla stress yaşamaması icin neler yapılmalı.
    akşam su degişimi yapıp bakteri kültürü takviyesi yapacagım (biodigest). sizce dikkat etmem gereken başka bişey varmı?

ömer_ bunu beğendi.
  6. ömer_

ömer_

İsim:
    Ömer KÖMÜRCÜ
    Ufuk Bey
    Değişim yapacağınız su ısısı tanktaki suda yüksek ise yapın aksi halde bence yapmayın. İlave bir ısıtıcı ile su ısısının yükselmesini hızlandırabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    şu durumda degişim yapacagım su illaki daha sıcak olacaktır. ısıtıcıyı kafa motorunu baglayıp degişim suyu hazırlıyorum.

ömer_ bunu beğendi.
  8. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    neden su değişimi yapmayı düşündün?

9. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk

Sonucta 30 saate yakin su hareket etmedi ve icinde baliklar mercanlar var nitrat amonyak artisi olmamismidir?

10. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Bence olmamistir :)
    Baglanti kuramadim yani

11. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    İstanbulun en soğuk gününde cidden bir badire atlattık. akşam üstü gelen elektrik ile su olması gereken sıcaklık seviyesine geldi yavaş yavaş sabah kontrol ettigimde 25 derece idi. akşam balıklarım tümü yem aldı. su degişimi isine girmedim zaten bir stress yaşamışlardı. işallah bu akşam biraz su degişimi yapacağım. balıklar Bedaş gazisi en son 14 dereceyi gören suya dayandılar. kaliteli yemlerle besleyip ödüllendirecegim hepsini. mercanların durumu biraz agır ama umarım onlarda toplayacaklar zamanla.

veysel, YMR_AY, Moliro ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  12. EmirG

EmirG

Yer:
    Erenköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    geçmiş olsun

13. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Çok geçmiş olsun kardeşim. Ucuz atlattın.

14. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    çok sağolun. artık ufak ufak toparlanacağız. bu arada yapılması gereken önerebileceginiz herşeye acık durumdayım.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  15. Nihat Kılıç

Nihat Kılıç

İsim:
    Nihat Kılıç
    geçmiş olsun.

16. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Çok geçmiş olsun

17. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İSTANBUL Başakşehir/Gaziosmanpaşa
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Ufuk çok geçmiş olsun diyorum. En azından kurtulacak birşeyler var. Bende o da kalmamıştı.

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Cok sagolun.

Evet kurtardim selim abi. Cok sukur bugun baya topladi canlilar. Baliklarin hepsi canli kipir kipirlar yem e atiliyorlar. Mercanlarda baya topladi sayilir. Yavas yavas kendini bulcak.

Bir senelik nano ben Ankara li arkadaslardan suphe ediyorum. O trafoya kediyi onlar birakti. Bukadar uzun nanomu olur diyerek :koptum::koptum:

cystein bunu beğendi.
  19. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    İnsanların küçük çocukları-hastaları-yaşlıları var.Bu kadar soğuk bir havada hiçmi utanmazlar kesinti yapmaya? Çığ düşse anca bu kadar süre elektrik verilemeyebilir.(Bunlar ağzımdan çıkan medeni sözler)

MilesDavis, burak ozu, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş