1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano-Arslan

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Ufuk_Arslan tarafından 1 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    akıntıyla ilgili akşam bir video çekip fikrinizi alayım öyleyse.

2. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Duzenli ölcumlere devam ediyorum.

Saolsun degerli buyugum Selim abimin hediye fraglariyla tankin son hali iyi seyirler.

veysel, burak ozu, YMR_AY ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  3. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Maşallah tank güzel gidiyor :)

Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  4. muratmuratt

muratmuratt

Yer:
    istanbul
    İsim:
    murat işal
    Tank Harika gidiyor bence çok güzel sağlam nano örneklerinden olacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İSTANBUL Başakşehir/Gaziosmanpaşa
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Ufuk hiç bir şeye dokunmadan devam güzel gidiyor.

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Tesekkur ederim senin tankin kadar guzel olamaz. Kendi capimizda abilerimizi ustalari dinleyerek okuyup tecrubelerden dersler alarak devam ediyoruz

Tesekkur ederim

Aynen dedigin gibi selim abi. Sozunu dinliyorum ama insan bu guzellige kapilinca dayanamiyor orasi kesin. Ama sabir kesinlikle acele yok. Ufak kucuk iki frag daha alip dahada elimi sokmayacagim tanka

muratmuratt ve selcom2008 bunu beğendi.
  7. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    bir güncelleme gecelim. bukadar sürede neler oldu anlatayım tek tek

nezamandır bir fırsat bulup tamamlamayı planladıgım elektrik panomu nihayetinde tamamladım ve sistemi devreye aldım. Panom 8 priz ve her priz bir dugme ile ac kapalı. prizlerden birinde geciktirici role digerinde ise tense dt311 sıcaklık kontrol rolesi mevcut. termo plastik ısı problarını henüz bulamadım buldugum anda sıcaklık kontrolünüde devreye alacagım. yaptıgımız calışmalar ve sonucu ile ilgili resimler söyle.

punc ile dügme delikleri ve role yerleri delindi.

dügmeleri monte ettim. üstleri kılıflı dügmelerden bulamadım keşke bulabilseydik.

ısı roleside yerini buldu

Prizleri dörterli 2 grup halinde dizdik. burda bir parantez acayım her prizin bir butona ve roleye gitmesi faz nötür baglantıları tasarımı konusunda emegi gecen cok degerli elektrik elektronik teknisyeni bacanagıma teşekkürleri bir borc bilirim.

tüm baglantıları yaptıktan sonra panoyu akvaryum dolabının yanına vidalayıp tutturduk bir güzel.

tüm sistemide panoya bir güzel aktardık. rw4 ün kontrol üniteside yerini gayet iyi buldu. :)

sonuc olarak artık elektrik panomuz hazır bir şekilde coklu prizleri ortadanb kaldırdık yerde koltuk üstünde sagda solda prizimiz kalmadı. fiş cek cıkart derdimizde. dügmeye bas kapansın bas acılsın.

Düzenli testlerimize devam ediyoruz. nitratımız 5 2 arasında oynuyor. bugün işallah akşam bir fırsat bulursam su degişimi yapacagım. tekrardan bir degerlere bakarım.

Bu da tanktan acemi bir video iyi seyirler

veysel, Moliro, cystein ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  8. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Özelikle bslik seçimin konusunda seni tebrik ederim:okey:
    Bu ölçülerde moris, powder, perpule, yelow türlerini ayni anda besliyen insanlar biliyorum.sonuç neyazikki hüsranla bitiyor...
    Bu şekilde git dostum bozma çizgini;)

cystein ve Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  9. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Balik konservesi degil baliklara canlilara yasam alani olusturmak bizim hobimiz emrah.
    200 litrenin altinda bir kuruluma tang koymak hem baliga hem tanka eziyet oluyor. yaptigin emege yazik gunah yani.
    Bu olcude bu baliklar ideal uzunca bir sure baliklarla devam. Belki bir fazla belki bir eksik kadro hep bu olucak.

cystein, musty.skr, selcom2008 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Ufuk o pano ne güzel olmuş

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. musty.skr

musty.skr

İsim:
    mustafa
    Ufuk usta pano harika olmuş
    Bende topluyorum malzemeleri yapacağım ama panoyu koyacak yere hala karar veremedim.
    Genelde panonun kapak kısmına prizleri çakarlar kesinlikle sizin tasarım daha derli toplu olmuş
    Kaçak akıp için bir önlem aldınız mı acaba? Sigorta ekledinizmi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

12. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Pano icin bir eletiri yapayim.

Gorsel olarak kotu durmus. Elestirdigim gibi coumde onereyim o zaman :)

Ben olsam her seyi sokerim ve sprey boya ile bir guzel siyah veya farkli bir renge boyayarak en azindan gorseli guzellestirirdim.

Prob icinde yanilmiyorsam NTC prob diye geciyor olmasi lazim.

cystein, YMR_AY ve Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  13. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Tesekkur ederim selim abi. Saolsun bacanak yardim etti ellimiz de tornavida matkap tutunca ortaya bu cikti. Keske biraz daha buyuk yapabilme inkanimiz olsaydi.

Tesekkur ederim. Sigorta henuz eklemedik acikcasi eklemeyide dusunmuyorum. Evimdeki tesisatta kacak akim kontrolu var ve her oda atri sigortada o yuzden ayrica panoda bir sigorta yer isgali olurdu.

:koptum::)
    Burak vallahi ne yalan soyliyeyim boyamak hic aklima gelmedi.
    Ntc prob evet ama nerde kim nekadar guvenilir urun biraz arastirip bulmam gerek

cystein bunu beğendi.
  14. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    şimdi ufak bir derdimi tespit ettim. Aldıgım DT-311 PTC sistemmi yani metal problu. firma ile yazışmalarımda saf suda bir problem olmayacagını belirtti ama ben pek güvenmedim.
    buna benzer bir ürün var onlarda NTC sistemlermiş Enda olanlar. şimdi ben bu enda nın kullandıgı prob u alsam bu DT-311 e baglasam acaba dogru sonuc verirmi?
    ürünleri kullanan deneyen varmıdır arkadaşlar.

15. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    düzenli yaptıgım testlerde son iki test te KH ı sürekli 6 okuyorum. tropic marinde 5 ml suya damla damla turuncu olana kadar damlatıp damla sayısını kh i belirliyoruz degilmi?
    simdi eger olay böyle ise 6 kh düşük gibi. bunu nasıl yükseltebiliriz. biraz bakındım forumda ca mg degerleri de konuyla ilgili ama bu testlerim henüz yok. soydumbikarbonat ekleyip kh ı yükseltiyorlarmış. şu aşamada ne yapmamı önerirsiniz.

16. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Ufuk Kh 6 ise azar azar gir kh sıvısından (sodyumbikarbonat ben eczaneden İngiliz karbonatı almıştım İnsan vücuduna da iyi geliyor) 100gr karbonatı 1Lt suda erit ve gir kh yükselecektir. Ama dediğin gibi kh=mg değeri mg yüksekse kh düşer mg düşükse kh yükselir. ca da mg tamponlar ona göre

17. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    şimdi bu durumda Mg ve ca nın yuksek oldugunu ve KH ın yüksek oldugunu düşünüyoruz öylemi Selim abi. soydumbikarbonat dert degil buluruz eczaneden ama kh ı yükseltirken Mg ve ca da bir degişim olacakmı? karbonatı ekledik suya diger degerler düşermi kendiliginden.

18. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Pazar sabahı uykulu gözlerle sabahın köründe tank ka söyle bir bakayım eksilen suyunu tamamlıyayım dedim. malum üşengeclikten su tamamlamayı halen aktif hale getiremedik. dolabın kapagı actım sump a tam su dökecektim birde ne göreyim. uykulu gözlerim acıldı. haftalardır göremediğim hatta artık canlı listemden cıkarttıgım sexy shrimp im sumptaki kayanın üstünde kıvırıyor güzelce. dogruca kepceyi kaptım sumpta yakaladım ve tanka attım keratayı. umarım birdaha sumpa atlama cesaretini göstermez.

tabi bunlar pazar sabahının güzelliğiydi. ama pazar ögleden sonra işe geldim ve halen işteyim tanktaki son durum nedir sexy saklanmışmıdır ortalardamıdır gidince görecegiz artık. şunu biliyoruzki saglıklı ve sistemin icinde.

jam, YMR_AY, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Ufuk bulduğuna sevindim canlıyı. Benim vrasse de kaybolup duruyor ortalıktan iki kere geri dönüşün ordan kepçe ile aldım. Allahtan tankta balık az kayboldukları hemen belli oluyor.

20. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    buldum abi geziniyor sistem icinde tanktan sump a inip duruyor. bu arada dün yine kayboldu bugün yarın göremezsem yine bi bakarım sump a inmişmi diye.

selcom2008 ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş