1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano bitkili yardım

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Utik tarafından 5 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Utik

Utik

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Utku Çallak
    Herkese iyi günler.10 litrelik bir nano akvaryum kurdum betta besliyorum.Tabanda hagen siyah kum kullandım.Işıklandırma olarak 40 watt masa lambasını kullandım.Şimdilik 1 tane anubias var.Zemin için ön planda çim görünümü vericek bi bitki istiyorum.Parvula düşündüm ama akvaryumun yüksekliği 22 cm.Fazla uzarsa sıkıntı olabilir.Gübre ve tablet karbondioksit kullanmayı planlıyorum.Bitki türü, ışıklandırma ve gübreleme ile ilgili yorum ve önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    10 litrede bitkili tad vermez 50 litre üstu bir akvaryum alın derim. Sadece yavru tankı olarak kullanabilirsiniz.

3. Utik

Utik

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Utku Çallak
    Ancak bunu alabildim zaten evde 1 tane 150 litre akvaryumum var.Akvaryumcuda bettaları görünce aklıma esti 10 litre akvaryum ve betta aldım.Zaten bunu aldığım için bile ev halkından laf işittim.Ama olduğu kadarıyla güzel bi bitkili nano kurmak istiyorum.Bu resimdekiler gibi yapmak istiyorum. nano-akvaryum-4.jpg

Glossostigma düşündüm bu linki gördüm ama bitki hakkında bilgim yok sıvı gübre ve tablet karbondioksit yeterli olur mu aşağıdaki linkte fiyat avantajlı duruyor.

http://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/glossostigma-populer-taban-bitkisi-sok-30-adet-108203734

Sayfayı Paylaş