1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano için ps tavsiyesi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde vedat tarafından 1 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat
    PS'de istediğimi bir türlü bulamadım sizlere danışamk istediğim nano'da kulanamak
    üzere (akvaryumun arkasında 10cm'lik yerde durucak) bir ps arıyorum bu konuda en sesiz ve su eksilmesinden en az etkilenen model tavsiye edermisiniz. Aklımda tunze 9002 ile BMQQ var fakat ikiside şu an icin yok belki ilerleyen günlerde tunze gelir bunlardan başka tavsiyeleriniz nelerdir.

2. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Cevap: Nano için ps tavsiyesi

Ben kesinlikle bm qq öneririm. nanolar icin muazzam bir ps fiyatları fazla olabilir ama tunze ya da bubble magus tan vazgecmeyin bence akşam ps performansını koyarım. :)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat

BMQQ nun üretimi olamadığınından motor yada başka bir problem cıktığında zorlanırım endişesi ile sizinde olumlu yorumunuzdan tunze 9002 daha mantıklı gibi geldi.

(BMQQ motoru firma tarafından modifiyelimiş.)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

BMQQ modelin motoru modifiye bir motor ve sorun yaşandığında Maxi Jet 1100 olan motorunu bulmak zor değil. Güzel performansı var ben beğenmiştim. Fatih'in ps'den bir kare baya güzel toplamış.

5. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat

Aslında bmqq bulamadığım'dan firmasın'dan sadece boş kabını istedim onlarda bana motoru bulamayacağımı çünkü çırpıcı pervaneli modelin olmadığını söyledi. Eğer bulabilirsem motoru, kabını hemen alayım :basardim: . Nerden temin edebilirim bilginiz varmı?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Üzerinde motor yoksa modifiye etmek gerekir ki değmez o zaman. Yahut gövdeyi uygun fiyata alıp motor modifiye etmek lazım. Maxi Jet satılıyor esnafta ama çırpıcılı zordur. Ps üzerinde motoru olsaydı arıza durumunda motora çırpıcıyı aktarıp devam edilirdi. Ortada motor yoksa iş modifiyeye kalır. Değer mi değmez mi bilemiyorum.

7. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Abi ps nin performansını koyduğun mesajında fatih yazmışsın abi. :) O kadar çok tuzlu su kurulumu oldu ki sen bile karıştırdın abi. Ben yazdım Vedat Bey size fiyatını. :) tabi seçim size kalmış. Bendeki çırpıcılı motor. :)

Saygılar...

8. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat

Bir arkadaş'ta buldum aslında 130tl istiyor ama kafamda şüphe kaldı. Satma neden'ini sorduğum'da tunze 9002 alıcam dedi.
    Sizce BMQQ'mu alıyım yoksa 9002 mi?
    BMQQ alırsam neye dikkat etmeliyim neresine bakmalıyım.(ikinci elde)

9. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Arkadaşın satma nedeni farklı olabilir. Daha doğrusu çeşitli olabilir. :) Belki Bubble Magus'un şeklinden memnun kalmamıştır. Tunze den başka marka istemiyordur. Parası boldur. :D Belki Tunze sumpına sığıyordur. Yani bu nedenler artırılabilir. Tabiki seçim size kalmış. 250 TL veriyorum derseniz Tunze alın. Eğer yok ben o kadar vermem diyorsanız Bubble Magus alın. Ama şunu söyleyeyim ben 250 litre tankımı 6-7 ay idare etti. Hala da ediyor maşallah. :)

Ayrıca alırken dikkat etmeniz gereken bence motor. Hani mili kırılıp sonradan tamir edilmiş olabilir. Kırık çıkık var mı ona bakın. Son olarak ses yapıyor mu ona bakın. :)

Saygılar...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  10. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat

Görkem kardeş sağol bilgiler için. Dediğin gibi motor'unu iyice kontrol edip öyle alayım. toka:gif

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş