1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano Karides Akvaryumu Nasıl Kurulur

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde ▂ ▃ ▅ ▆ ŁΣקĨىŦΣى█ ▆ tarafından 18 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. ▂ ▃ ▅ ▆ ŁΣקĨىŦΣى█ ▆

▂ ▃ ▅ ▆ ŁΣקĨىŦΣى█ ▆

İsim:
    Semih Özer
    Nano karides akvaryumu kurucağım. Fakat aklımda çok soru var. Karides olarak hangi karides türleriyle başlayabilirim? Burada bulabildiğim karides türleri mavi karides, portakal, kiraz karidesi, kristal arı, amano ve hayalet karidesleri. Buğün java mossum gelicek cumada siparişini vericeğim karidesler. Mango köküne java mossu nasıl sarmalıyım daha önceki sardıklarımı sıkı sarmıştım bu yüzden biçimsizlerdi. Şuan nanoda 4 ramshorn, ısıtıcı, pipo ve 8 wat tasarruflu ampül var. Taban lav kırığı. Yardımlarınızı bekliyorum...:)

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: Nano Karides Akvaryumu Nasıl Kurulur

Java mosları dikiş ipliği ile çok sıkmadan ve seyrek olarak sarabilirsiniz.

Kiraz karidesler oldukça hızlı ürüyorlar, arı karidesler ise değerli bir karides olup talep oldukça fazla, amano karidesler bildiğim kadarı ile üretimi akvaryum ortamında oldukça zor.

3. ▂ ▃ ▅ ▆ ŁΣקĨىŦΣى█ ▆

▂ ▃ ▅ ▆ ŁΣקĨىŦΣى█ ▆

İsim:
    Semih Özer

Diğer tropikal balıkların çoğunda tecrübem varda karidesde pek yok tür olarak hangisini tavsiye edersiniz.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

http://www.akvaryumportali.com/karides-kabuklu-forumu/tatlisu-karides-turleri-2789.html konusunda bakım derecelerini ve türlerin geniş makalelerine ulaşabilirsiniz. http://www.akvaryumportali.com/karides-kabuklu-forumu/karideslerde-yem-denemeleri-2907.html konusundan besin diyetleri hakkında bilgileri alabilir ve http://www.akvaryumportali.com/karides-kabuklu-forumu/karma-karides-akvaryumu-kurulumu-2520.html konusunda Karides akvaryumu kurulumunda neler gerektiği hakkındaki tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Akvaryumunuzdan fotoğraflar ve kurulum aşamalarını paylaşmanızı dileriz.

5. ▂ ▃ ▅ ▆ ŁΣקĨىŦΣى█ ▆

▂ ▃ ▅ ▆ ŁΣקĨىŦΣى█ ▆

İsim:
    Semih Özer

Peki karma yapsam mesela kiraz,mavi gibi yavrular kırmamı olur? Resim atma olasılım pek yok fotograf makinemde sorun yokta bilgisayarın kart okuyucusunda sorun var sanırsam ne ışığı yanıyor nede kartı okuyor. Bide aklıma takılan bir yazı var okuyalı baya oldu karidesler ısırdığında tedavisi olmayan bir hastalık bulaşıyormuş doğruluk payı varmı?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Karma karides türlerinin bulunduğu akvaryumlar var. Dengeli olarak eklenebilir. Isırıkları konusunda böyle bir risk duymadım. Sanmıyorum da olacağını, tuzlu su karidesleri savunma konusunda daha agresif olmalarına rağmen elle besliyoruz zaman zaman.

7. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Şimdi Semih Bey öncelikle karides nanonuz hayırlı olsun.Yazdığınız kadarıyla tankınızın malzemeleri yeterli.Karideslere gelirsek portokal-kiraz gibi türlerle başlamanız.Arı-kristal bunlar sizin için ikinci aşama olmalı.Çünkü gerçekten yaşıyacağınız kayıplar sinirizini bozabilir.Biraz daha tecrübe kazandıktan sonra geçebilirsiniz.Kiraz mavi portokal bunar hepsi birbiri arasında kırılır.Tek tür almanızı tavsiye ederim.Karides ısırığı olmaz.3 yıldır elimden birçok karides geçti daha ısırılmadım çok şükür:heyo:

8. ▂ ▃ ▅ ▆ ŁΣקĨىŦΣى█ ▆

▂ ▃ ▅ ▆ ŁΣקĨىŦΣى█ ▆

İsim:
    Semih Özer

Bana bey demene gerek yok çünkü 14 yaşındayım.:) Murat abi bilgilerin için teşekkürler.Kiraz,mavi,portokal türlerinin arasında kaldım şimdi.:)

9. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Olsun Semih bey kardeşim:) mavi karides derken mavi kaplan mı?Mavi İnci mi?Blueberry mi?Hangisi?

Sayfayı Paylaş