1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano paludaryum "wabi kusa" - low tech

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 27 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Son zamanlarda wabi kusa denen tekniğe taktım kafayı. Bu biraz paludaryum, biraz bonsai gibi bir şey...

Bir deneme yaptım, fotoğraflarını paylaşmaya karar verdim.

Akvaryumun hacmi (buna akvaryum denirse tabi ;D) yaklaşık 5 litre.

Tabanda sadece torf var. Yanişu anda taban resmen göl tabanı gibi, çamur içinde. :) Dekorasyon olarak iki minik ağaç kökü ve birkaç ufak kaya var.

Bitki olarak da su marulu, Japon şemsiyesi, ufak bir parça Java eğrelti otu, adını bilmediğim bir salon bitkisi (diğer paludaryumda çok güzel büyüdü) ve çimlenen bir söğüt ağacı fidesi var (yanlış okumadınız, bildiğimiz söğüt ağacı).

Hayvan varlığı biraz fakir. Birkaç tane physa ve ramshorn salyangozu var.

Filtre, ısıtıcı ve aydınlatma yok. Arada bir suyu buharlaşıyor (2-3 günde bir) ve ben de su ekliyorum. Bu normalde camın önünde duruyor, fotoğraflamak için mobilyanın üstüne koydum şimdilik.

Henüz yeni sayılır, daha adam gibi bir şekil veremedim.

Söğüt ağacı biraz daha ağaca benzedikten sonra onu bonsai haline getirip 240'lık paludaryuma yerleştireceğim. :)

Lafı uzatmayıp birkaç fotoğraf paylaşayım:

bonsaireef bunu beğendi.
  2. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Tebrikler cok guzel olmus.

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  3. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Onur bey çok hoş duruyor.Nede olsa emek harcanmış.Emek harcanan her şey değerlidir. :)

4. bonsaireef

bonsaireef

İsim:
    Tarık Fincan
    Onur hocam harika olmuş. Eline sağlık.

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Onur bey su azıcık bulanık gibi sanırım? Sağdaki bitki (ismini bilmiyorum kusura bakmayın) yapraklarda kuruma var. Deneme olarak güzel tabi ki bu işin doğasını hiç bilmiyorum. Ancak yine de yavru endlerler burada birazıcık bakılabilir sanki ? :)

Sayfayı Paylaş