1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano Reef Akvaryum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde royalmen tarafından 23 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. afatih

afatih

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih Kahraman
    Gözünüz aydın
    Temizlik ekibi artık girilebilir.

royalmen ve Pennywise bunu beğendi.
  2. hayırlı olsun orcan baya ilerlemişsin :)

royalmen bunu beğendi.
  3. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    sabırsızlıkla bekliyoruz şimdi temizlik ekibi girilebilir demişiniz ama ben kumda filen bir şey göremiyince emin olamadım birde temizlik ekibi konusunda yardım bekliyorum ne alıyım nasıl alıyım balıklar gibi suya alıştırmak lazım mı ?

4. 2 conch - 2 snail yetti bana

5. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    salı günü alıcam artık temizlık ekibini banada yeter herhalde 2 conch 2 snail peki akvaryuma koyarken yapmam gereken işlemler nedir birde bunlarla birlikte deniz kestaneside ekliyebilirmiyim yoksa hiç karıştırma mı diyorsunuz ?

6. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    arkadaşlar birde şimdi akvaryuma bakıyordum böyle 40 ayak gibi bir şey gördüm ama tam fotoğraf için telefonu almaya gittiğimde yok olmuş varmıdır bir zararı

veysel bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bristle worm olabilir, temizlikcidir kendisi. Yakalarsan bir foto cek bakalım.

Nadir ve royalmen bunu beğendi.
  8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Kestaneler çok güzel yosun yiyen canlılardandır ama kaya ve mercanları düşürürler. Bu sebeple tanktan çıkardım.

royalmen ve Nadir bunu beğendi.
  9. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Bristleworm ise elinle yakalamaya, tutmaya veya kovalamaya (biraz abarttım) kalkma.

YMR_AY, corax, royalmen ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    arkadaşlar merhaba bu gün 2 snail 1 conch ekledim akvaryuma şimdilik snailler camlarda takılıyor conch da kendini gömdü kuma bekliyorum kayalara çıksınlar temizliğe başlasınlar diye birde bu ps toplama kabında bır tıpa var oraya bir boru takıp dışarda bir kaba boşaltabilirmiyim böylece sadece haftada bir temizlik yaparım diye düşündüm

11. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    @afatih temizlik ekibi girmeden önce diatomun heryeri kaplamasını beklemek gerekli.

12. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    valla arkadaşlar girebilirsiniz demişti bu gün girdim ama camlar dışında her yeri kaplamıştı zaten kumlarda ciddi oranda oluşmuştu zaten

13. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Pazardan bugüne zaten kaplanmıştır. Yeni başlayanlara yanlış yönlendirme olmasın diye söyledim. Diatomu önce heryeri kaplamasını bekleyip öyle gireceksiniz. Diatom kalkınca da balık girişi başlayacak, doğru döngü bu.

14. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    peki bu ps toplama kabına hortum takıp başka bir kaba boşaltırabilirmiyim bir zararı olurmu acaba

15. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Olmaz, aksine, taşma riskini ortadan kaldırırsınız. Ama aktardığınız kabın girişi çok hava almasın. Yoksa feci koku oluyor.

royalmen bunu beğendi.
  16. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    arkadaşlar eklediğim temizlik ekibi kayalara hiç dokunmuyor conch kumu temizliyor ama snail ler hep camda ve yukardalar hiç aşağı inmiyolar kayaları kim temizliycek :)

17. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    arkadaşlar temizlik ekibi işini iyi yapıyor ama temizledikleri kadarda kirletiyolar gaiba şu an kumda olan siyah siyah şeyler onların atıklarımı galiba (emin olamadım) birde akvaryum ciddi oranda temizlendi su değşimi ve testleri ne zaman yapıyım ilk balıkları ne zaman giriyim :)

bk.jpg

18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bekle bir hafta kadar sonra bir kaç parca soft mercan ve istediğin balıklaedan gir. Bu arada tuzluluğundan akvaryum ısısından emin ol, bunları kontrol et. Su değişimi yapmak istersen bence sakıncası yok fazla abartmadan bir iki litre değişim yapabilirsin.

royalmen bunu beğendi.
  19. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    yeni sorularla geldim şimdi tank yeni olduğu için şimdi çok su değşimi yapmıycam anladığım kadarı ile (balıkları eklemeden %10 su değşimi yaparsam iyi olur diye düşünmüştüm) salı günü 2 paylaço 1kardes 1 zeo eklemeyi düşünüyorum uygun mudur testlere ne zaman başlıyım şu an elyaf ve karbon var yeterli sanırım şimdiden yardımlar için teşşekürler

20. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Elyafı düzenli aralıklarla değiştir.
    PS var mı?
    Nitrat testin varsa ölç derim. Yoksa da akvaryumcuda olctur.
    Karbonu da uzun süre tutma tankta

Sayfayı Paylaş